ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

معرفی سنگ های جواهرات

معرفی سنگ های جواهرات

 سنگهای قیمتی شباهت بسیاری به خانمها دارند! همیشه در میان آنها یکی محبوب تر از بقیه است حتی اکر زیبا ترین آنها نیز نباشد. بنابراین طبقه بندی کردن آنها کاری بس دشوار است. اگر به مجلات معتبر جواهرات و یا ویترین جذاب جواهرفورشی با دقت نظری بیندازیم درمی یابیم که حتی قسمتی از یک الماس اورگرین (همیشه سبز Evergreen Diamond) و ذوق و سلیقه و رنگها و کلیه ابعاد مورد نظر در این راستا تغییر یافته است. در سال 2000 ‏، جذابیت جاویدان و ماندگار الماس آنچنان بانوان را مفتون خود کرده بود که بیش از 20 ‏میلیون زن در سراسر دنیا یا از مردان خود قطعه ای الماسی هدیه دریافت کردند یا خود اقدام به خرید الماس نمودند.

سنگ فیروزه

سنگ-فیروزه

فیروزه از قدیم مورد توجه سرخپوستان آمریکای شمالی بوده است. این سنگ که با شجاعت و قدرت آمیخته است در نزد سرخپوستان قبیله "پابلو" در "نیومکزیکو" مقدس بوده و این باور تا اواخر قرن 17 نیز ادامه داشته است. فیروزه به دلیل وجود سرشار عنصر مس در آن، قدرت عجیبی در انتقال نیروهای التیام بخش دارد.

سنگ جید

سنگ-جید

همچنان که انتظار می رود، سنگ "جید" با رنگ سبز دریایی اش، قدرت آرام بخشی دارد و هرکسی که از اضطراب و پریشانی در رنج باشد، این سنگ برای او مفید است. در باورهای مردمی گفته می شود جید بنای دوستی را محکم کرده و همچنین اعتماد می دهد که عشقی خالص به وجود بیاورد. چینی ها قدیم عقیده داشتند این سنگ زندگی طولانی و موفق را تضمین می کند.

سنگ هماتیت

سنگ هماتیت

"هماتیت" یا "سنگ خون" همانطور که از نام آن بر می آید برای کم خونی و رفع اختلالات خونی مفید است. نقل شده که رفتارهای متهورانه جسمی و ذهنی را موجب می شود.

این سنگ همچنین باعث ذخیره، تقویت و تعادل انسان می شود.

سنگ الماس

سنگ-الماس

الماس سنگ ذهن نامیده می شود که بخاطر سختی اش می تواند افکار روشن را فعال کرده و از رویاپردازی جلوگیری کند. تلالو درخشش سحرانگیزش، آن را مانند اثری در مقابل افکار منفی معروف کرده است. "اروس" خدای عشق یونان باستان، شمشیرش را با الماس تیز می کرد تا اطمینان پیدا کند که زوجها نسبت به یکدیگر وفادارند

سنگ مالاخیت

سنگ-مالاخیت

مالاخیت سنگ آرامش است. نقش سیال و دوایر درهم آن زیبایی خاصی دارد. معروف است که سنگ استقامت و آگهای درونی را فعال می کند. در گذشته بر این باور بودند که دندانها را استحکام می بخشد، به کم بینایان قوت دید می دهد و قلبها سرد را گرم می کند.

سنگ یاقوت سرخ

 

یاقوت سرخ اغلب به عنوان شاهزاده سنگ ها شناخته شده است. همچنان که گفته می شود، این سنگ میراث انسانیت و جلوه زیبایی یک روح پاک است. یاقوت سرخ به احیای بدن در مواقع خطر کمک می کند. این سنگ به صاحب خود حس مسئولیت و هدایت می بخشد. در طول قرن ها بلورهای یاقوت سمبل عشق جاودانی و وفاداری بوده اند. در گذشته های دور، مردم عقیده داشتند که این سنگ در خود گرمایی دارد که می تواند آب را به جوش آورد.

سنگ یاقوت کبود

یاقوت کبود به سنگ درستی و درایت معروف است و با وحی الهی، پرستش و کنترل روح آمیخته است. کریستال آن برای تعدیل هوای مفس و امیال شهرت دارد. بعضی فرهنگها بر این عقیده اند که سه نقطه مشهود در یاقوت ستاره ای نشان سرنوشت، ایمان و امید است. از این سنگ اصولا برای تطبیق رویا به واقعیت استفاده می شود.

سنگ لاجورد

پیشینیان بر این باور بودند که لاجورد سنگ مناسب برای ایچاد تولدی روحانی است. آنها همچنین بر این عقیده بودند که لاجورد وسیله ای برای انتشار امواج مثبت است. قدمت استفاده از این سنگ به بیش از 7000 سال می رسد. توانایی این سنگ در افزایش قدرت درونی و اعتماد به نفس، زبانزد همگان است.

سنگ توپاز

توپاز در زبان هندی به معنای آتش است و مانند خورشید به زندگی روشنایی می بخشد. این سنگ اضطراب را فرو می نشاند. گذاشتن این سنگ در زیر سر به هنگام خواب، استعداد را بیدار کرده و رویاها را بازسازی و فعال می کند. توپاز به این ویژگی معروف شده که برای سلامتی ریه ها مفید است و از سرماخوردگی جلوگیری می کند.

سنگ آکوآمارین

 

آکوآمارین به خاطر خاصیت آرام بخشی به آرام کننده افکار پریشان معروق است. بلور آکوآمارین با برخورداری از قدرت آرامش بخش می تواند برای پایین آوردن تب مورد استفاده قرار گیرد. در باورهای مردمی چنین تصور می شود که این سنگ درمان کننده بیماری لقوه، کاهش دهنده اختلالات عصبی، پاک کننده غدد و تسکین دهنده بیماری استسقاء است.

سنگ سیترین

سیترین که به سنگ آفتاب معروف است، انسان را قادر می سازد تا مهارتهای ارتباطی را افزایش دهد، بحث و گفتگو را هدایت کند و مسیر شفاف و روشن ذهنی را گسترش دهد. کریستالهای سیترین به این ویژگی معروفند که انسان را از مشکلات روحی و جسمی رها می کنند.

سنگ زمرد

زمرد سنگ عشق است و به باروری، صداقت و رضایت کمک می کند. در باورهای مردمی آمده است که بلوز زمرد می تواند با فعال کردن ذهن و حافظه به حل مشکلات آدمی یاری رساند. در گذشته از زمرد برای رفع اختلالات پوستی استفاده می کردند. ولی امروزه به عنوان داروی ضدعفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ اوپال

با توجه به سهولت جذب آب در آن، اروپال اغلب به سنگ زنده ای که می تواند در آینده به سمت جلو حرکت کند، معروف است. اوپال سنگی زنانه است. در قدیم مردم بر این عقیده بودند که اوپال از سفید شدن مو در بانوان جلوگیری می کند. آنها همچنین عقیده داشتند که استفاده از اوپال وضع حملشان را آسان می کند. با توجه به سختی کم آن، اوپال باید از دیگر سنگ ها دور نگهه داشته شود.

سنگ مون استون

در باورهای مردمی معتقدند که رنگ این سنگ که نقره ای مات است روز اول هر ماه، براق می شود و تبادل این سنگ بین عاشق و معشوق حس دوستی و گرمی را در آنها بر می انگیزاند، حسی که فقدان آن بسیاری از روابط اجتماعی با شکست مواجه می کند. مون استون، سنگ حساس و نفوذپذیری بوده و مستعد تغییر حالت است.

سنگ عقیق

عقیق از قدیم به عنوان سنگ ثبات شهرت داشته و برای تسکین جسم و فکر پریشان مورد استفاده قرار می گرفته است. این سنگ برای ساختن مهره ضدتشویش بسیار مناسب به نظر می رسد، چون قدرت از بین بردن اضطراب را دارد. می گویند عقیق حتی اثر سنگهای مضر دیگر افراد را خنثی می کند.

سنگ مروارید

سنگ-مروارید

مروارید از عجایب طبیعت بوده و در فرهنگ های متفاوت از ارزش مالی و معنوی بسیاری بهره مند است. مروارید توسط جانور نرم تنی تولید می شود که ما آن را صدف می نامیم. در حقیقت هنگامی که جسم خارجی وارد صدف می شود، صدف به منظور دفع آن، موادی ترشح کرده که از جمع شدن این مواد مروارید تشکیل می شود.

مكان سنگ: خليج فارس، آمريكاي  مركزي و استراليا
نوع تركيب سنگ: ماده اوليه مرواريد، كربنات كلسيم و ماده آلي آن كنچبولين است.
مقاومت سنگ: سخت و مقاوم است و اين سنگ را نبايد در محل‌هايي كه خيلي خشك و يا رطوبتي است قرار گيرد.

سنگ آماتیس

نام آماتیس از ریشه یونانی به معتی (مست بودن) گرفته شده است، زیرا طبق نظر یونانیان مانع از مستی می شود.

سنگ پریدوت

سنگ-پریدوت 

پریدوت‌ (PERIDOT) گوهر زیبایی‌ است‌ كه‌ هم‌ جواهر فروشان‌ و هم‌ مردم‌ عادی‌ كمتر درباره ی آن‌ اطلاعات‌ دارند. این‌ گوهر زیبا كه‌ نام‌ آن‌ از زبان‌ یونانی‌ سرچشمه‌ گرفته‌ و معنی‌ و مفهوم‌ خاصی‌ ندارد به‌ رنگ‌ سبز زیتونی‌ و شفاف‌ است‌ و درخششی‌ روغنی‌ و شیشه ‌ای‌ دارد.

سنگ گارنت یا لعل

سنگ-گارنت

برچسب ها: سنگ زمرد, سنگ فیروزه, سنگ الماس, سنگ یاقوت کبود, سنگ اوپال, سنگ عقیق, سنگ پریدوت, سنگ گارنت

چاپ

You have no rights to post comments