ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

الماس بهترین دوست

سنگ الماس در میان افراد مشهور و معروف جهان

 سنگ-الماس

طرفداران هنر هفتم به هنگام مشاهده فیلمهای هایوودی، حتماً آواز مریلین مونرو Marylin Monroe را در حال خواندن شهر معروف (الماس­ها بهترین دوست زنان هستند) شنیده اند. این موضوع به راستی حقیقت دارد! زیرا زنان از دیرباز شیفه درخشش خاص سنگهای قیمتی و جواهرات پیچیده بوده­اند. امروزه نیز دسترسی به سنگهای قیمتی، جزو رویاها و آمال و آرزوهای جنس مونث محسوب می­شود و به عنوان یک نوع زیور آلات محض بیانگر شخصیت و سلیقه فردی بوده و مهمتر از همه، آن که مانند حلقه­ای از یک زنجیر ابدی ما را به سنتهای گذشته مرتبط می­نماید. پرنسس پیاراسپولی می­گوید: جواهرات قدیمی همیشه مورد توجه من بودند. کارهای فوق العاده­ای را که توسط طلاسازان مجرب اتروسکانی Etrees can ساخته شده است ترجیح می­دهم. من هر بار که به نزد فامیلم و به شهر کوچکم، سروتری می­روم ، از موزه­ای که نزدیک نکروپولیس است بازدید می­کنم زیرا جواهرات مدرن و فوق العاده در این موزه به نمایش گذاشته شده و هر بار جنبه تازه­ای از این آثار حیرت انگیز را کشف می­کنم.

پرنسس پیار اسپولی ادامه می­دهد:

جواهرات سمبل ظرافت و زیبایی هستند، آرایش لباس بانوان را تکمیل می­کنند و آینه تمام نمای شخصیت وی محسوب می­شوند. آویختن یک جفت گوشواره و حلقه ظریف چیزی بیش از یک نوع پرستیژ خاص را به بانوان القاء می­نماید.

دو زن در سراسر دنیا هستند که جواهرات خود را با ظرافت و دقت خاص و زیبایی هر چه تماتر انتخاب می­نمایند. آدری هپیورن Aadrey Hepburn و ژاکلین کندی Jacqueline Kennedy .

مروارید، یاقوت کبود و الماس، جواهرات محبوب من هستند زیرا رنگ چهره را روشن می­کنند، جواهرات علاوه بر آن که جلوه گر آمال و آرزو هستند، شمبل تجمل و بیان زیبایی و ظرافت بوده و آینه تمام نمای لحظات به یاد ماندنی در زندگی و سنتهای دیرین فامیلی هستند.

مارکیز ساندرا وروزیو می­گوید: زیباترین هدایای زندگی خود را به هنگام ازدواج دریافت کردم و از آن جمله زمردی زمردی را نام می­برد که امروزه هنوز هم آن را به خود می­آویزد و ادامه می­دهد: من عاشق حلقه­هایی هستم که دارای تراش ساده، مشخص و قوی باشد. چندی پیش یکی از زیباترین نمونه­های چنین حلقه­هایی را دست همسر یک آرشتیک معروف دیدم. آن شب در واقع شاهد الماسی فوق العاده شفاف و مستطیلی شکل بر دستان بانویی بودم که پیرو سبک مینی مالیستی بود. من گوشواره حلقه­ای که دارای یک سنگ باشد را به سنجاق سینه و دستبند ترجیح می­دهم و مایلم که این قبیل زیور آلات تا حد ممکن ساده و بدون تزئینات اغراق آمیزه بوده و نهایت ابداع و نورآوری در آن به کار رفته باشد. خانم آمیب استوارت ستاره موسیقی بین المللی نیز جواهرات را به بعد احساسی آن مرتبط می­داند و می­گوید: همیشه از جواهراتی که شوهرم برای من به طور اختصاصی طراحی کرده بیش از اندازه سپاسگزار بوده­ام و از آن جواهرات بی­اندازه تقدیر کردم. استوارت موارد ذیل را نام می­برد: حلقه­ای از یاقوت قرمز برنامه­ای که دور تا دور آن از الماس کار گذاشته شده است، گردنبندی پلاتین با یک مروارید طبیعی فوق العاده یک گردنبند طوقی چوکر Chocker از جنس طلا با یاقوت کبود sapphire.

من به هنگام سفر به دور دنیا، مایل به خرید جواهرات عجیب و نامتقارت هستم. اخیراًٌ که برای دیدار خواهرم به نیومکزیکو New Mexico رفته بودم، یک کار کمیاب هندی و یک گردنبند فیروزه آینه­ای mirror turquoises خریداری نمودم و در سفر به آمریکای جنوبی south American، جواهری استثنایی مزین به سنگ لاجورد Lapis Lazali خریدم. من عاشق خریداری و آویختن جواهرات مطرح تاریخی به خود هستم زیرا احساس می­کنم که این جواهرات ناقل حس معنوی و روحی هستند. تمام بانوان با آویختن این اشیای گرانبها به گذشته خود مرتبط می­شوند. سیلوانا جیاکوبینی Silvona Gia cobini ادیتور Editor مجله chi و مجری شو سلبریتا celebrita (معرفی اشخاص معروف) با یادآوری جواهرات ستارگان مشهور سینما و افراد نامدار جامعه بین المللی موارد زیر را نام می­برد : گردنبند فوق العاده مرله اوبرون Merle Oberon کولار ریتاهای ورث ، پاروس parures گرانبهای جوآن کرافورد والی سیمپسون .

وی اضافه می­کند: جواهرات متعلق به دهه 40 فوق العاده بودند و هنوز هم منبع الهام طراحان امروزی به شمار می­روند. سنگهای محبوب من یاقوت کبود sapphire ، زمرد emerald و آکوآماریک aquamarines است.

من عاشق جواهرات متعلق به قرن هجدهم هستم زیرا این دوره از نظر پیشرفت چشمگیر بشر از لحاظ ابعاد فرهنگی و اجتماعی، حائز اهمیت است. همواره عاشق آویختن الماس بودم زیرا قدمت الماس به بیش از 300 سال پیش باز می­گردد. طبق نظریه­ای که اخیراً در رابطه با ابعاد هنری و زیبایی جواهرات ارائه شده و من به این نظریه عشق می­ورزم در واقع جواهرات ابزاری برای انتقال عواطف بانوان متعلق به نسلهای مختلف محسوب می­شوند که در زیر لوای رنگهای الوان سنگهای قیمتی با یکدیگر متحد می­شوند.

برچسب ها: سنگ الماس

چاپ

You have no rights to post comments