ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

سنگ آماتیس

سنگ آماتیس

سنگ-آماتیس

آماتیس سمبل صلح، صمیمیت و آرامش است و سنگ شانس متولدین فوریه (بهمن ماه) است. به علاوه سنگ یادبود چهارمین، ششمین و هفدهمین سالگرد ازدواج محسوب می شود.

 تاریخچه یا دلیل نام گذاری

نام آماتیس از ریشه یونانی به معنی (مست نبودن) گرفته شده است، زیرا طبق نظر یونانیان قدیم آماتیس مانع از مستی می شود!

باورها، درمان ها

همچنین این سنگ مورد توجه سنت روز والنتاین (14 فوریه) بوده، زیرا (کوپید) - (خدای عشق) یک گوهر آماتیس بر گردن می آویخته است. آماتیس سبب زوال ترس شده، تنش اعصاب را کاهش می دهد و افکار منفی و تردید را از ذهن پاک می کند. همچنین منجر به تقویت قدرت ذهن و بدن می شود. سبب تحقق رویاها شده و عشقی راستین را به ارمغان می آورد. آماتیس سمبل صلح، صمیمیت و آرامش است و سنگ شانس متولدین فوریه (بهمن ماه) است. به علاوه سنگ یادبود چهارمین، ششمین و هفدهمین سالگرد ازدواج محسوب می شود. این سنگ برای دردهای ناحیه سر، میگرن، سرگیجه، صرع، فشارهای عصبی و همچنین دیابت توصیه شده است. آماتیس کار غدد و هورمون ها و سوخت و ساز سلولی را بهبود می بخشد. اراده جرئت و شجاعت را افزایش می دهد.

معدن شناسی

مناطق اکتشاف گوهر: به صورت ژئودهای کوارتزی. بیشترین احتمال کشف در ایران: منطقه کوه تشتاب در جنوب خاوری خور در حاشیه ی کویر; منطقه ی کیلومتر 80 جاده تهران - قم محدوده ی کوه گبری در 25 کیلومتری خاور رفسنجان منطقه ی ترکمنچای نزدیک میانه با آماتیس های زیبا به قطر 3 سانتیمتر تپه ی بازالتی کنار اتوبان تهران قزوین رو به روی نیروگاه شهید رجایی منطقه جنوب باختری باترود.

شکل سنگ معدن: ژئود، کریستال. کانی های هم یافت: کلسیت، فیروزه، کوارتز دودی، اپیدوت، فلوئوریت، پیریت، همتاتت و کوارتز نقره ای. کانی قابل اشتباه: سایر کوارتزها، بریل، فلوریت، کروندوم مصنوعی، کانزیت، اسپینل (لعل)، توپاز، تورمالین، شیشه، پلاستیک.

تولیدکنندگان عمده: برزیل، روسیه (اورال)، ماداگاسکار، آلمان، استرالیا، زیمباوه، اوروگوئه و نامبیا.

مشخصات فیزیکی:

رنگ: ارغوانی روشن تا تیره.

شفافیت: شفاف تا نیمه شفاف.

وزن مخصوص:  2/60 تا 2/65.

کانی شناسی

سختی: 7.

جلا: شیشه ای.

رنگ خاکه: سفید.

سطح شکستگی: صدفی.

رخ: ناقص {0110}.

رده بندی: تکتوسیایکات ها.

نکات ویژه: تریبولومینسانس، پیزوالکتریک و پیروالکتریک، رنگ بنفش زایل شده با اشعه ی X باز می شود، چون آماتیس ترد و شکننده است بایستی حین لحیم کاری یا نصب روی پایه مواظب خردشدگی آن بود.

اسامی دیگر: جسمت، گمست، کوارتز بنفش، یاقوت ازغوانی، سافیر بنفش، Lavendine Spirit Quartz

اماتیس کوآرتز و خواص درمانی آنها

مظهری از تغییر و تحول بوده و بیان کننده ی خط مشی شیمیایی طبیعت جسم، احساسات و روح است. امتیس به صورت های متبلور (Crystalline) و غیر متبلور و در گام های متنوعی از رنگ های بنفش دیده می شود که معمولا قسمت بالای کریستال، رنگ تیره تری را نشان می دهد. اماتیس با چاکرای هفتم که در تاج سر قرار دارد، مرتبط است. چاکرای هفتم مکان مقدس روح بوده و دروازه ای برای نیروهای برتر است. آتش سرخ مربوط به زندگی نفسانی (چاکرای اول)، به آبی خالص مربوط به زندگی معنوی و روحانی (چاکرای ششم) تعالی یافته است. رنگ قرمز مربوط به فعالیت با رنگ آبی که مربوز به الوهیت است، مخلوط شده است. رنگ ارغوانی بنفش (Purple) مظهر عظمت است و بر اثر رنج، طبیعت روحانی فرد، اصیل می شود. وقتی طبیعت پست تر تصفیه می شود، فرد لایق لباس ارغوانی - بنفش می شود، در انتهای راه، هدف نهایی در انتظار است. اماتیس بر سطوح و جنبه های مختلفی از هستی ما - بر لبه های و کناره های اداراکات ما - جایی که رازها و رمزها نگه داشته شده اند، اثر می گذارد. اماتیس جواهری الهام بخش بوده و مشوق مدیتیشن و عشق به خداست. امتیس ما را به بخشش غیر خودخواهانه و خدمت به بشریت دعوت می کند. مسیحیان اولیه طبیعیت روحانی اماتیس را تشخیص داده بودند و آن را به عنوان مظهری از قربانی کردن خود کوچک، خلوص، عفت - همه نوع تقوای مربوط به عصر ماهی - انتخاب کرده اند. اماتیس انرژی دهنده است و قدرت لازم برای تغییر آگاهی را دارد. این سنگ می تواند مجموعه ی نقش ها و عاداتی را که در ارتباط با عقاید و اضطراب است، تغییر دهد. اماتیس خشم، طغیان، ترس، تشویش، نگرانی و اضطراب را از بین می برد، احساسات گفته شده موانعی هستند که نمی گذارند روح ما نامحدود را تجربه کند. اماتیس رویاهای ما را تصفیه می کند.

اماتیس به دلیل نور بنفشی که از خود بازتاب می دهد، ارزش فوق العاده ای در شفابخشی، به خصوص در زمینه ی درمان با رنگ ها ارائه می دهد. به دلیل وجود طیف ماورای بنفش در اماتیس از این سنگ برای ایجاد تغییرات در سطح مولکولی و سلولی مواد آلی به صورت گیاه باشند یا حیوان و انسان. همچنین به سبب وجود طیف ماورای بنفش در اماتیس، از اماتیس و طیف ماورای بنفش آن همراه با موج های مورای صوت، در زمینه ی (موزیک تراپی) درمان با موسیقی، جراحی های پزشکی و حتی در سطوح نامرئی استفاده می کنند. از آنجایی که امتیس چنین ارتعاشات بالایی دارد برای درمان دردهای جدی موثر است. اماتیس به التیام دردهای بدنی و نیز دردهای ناشی از رنج و غم کمک می کند. همچنین به بیماران روانی کمک می کند و راحتی و رهایی را برایشان به ارمغان می آورد. برای سردردها و بی خوابی ها، اماتیس کمک فوق العاده ای است، در این موارد قسمت های تاج سر را به وسیله ی راس و کناره های  سنگ با ملایمت مالش دهید.

ارتعاشات اماتیس برای درمان بیماری های ناشی از خالص نبودن خون، نظیر اگزما، جوش و حتی بیماری های آمیزشی موثر است. رنگ های تیره تر اماتیس، دارای قوی ترین قدرت تغییر هستند، این رنگ ها با انرژی کوندالینی کار می کنند و اشکالات مربوز به تضادهای جنسی و تشخیص و تمایز را نتعادل و تثبیت می کنند. رنگ های متمایل به آبی تیره تر را در مراسم مذهبی به کار می برده اند، این رنگ ها برای متلاشی کردن و رفع عادات و الگوهای قدیمی تر موثر هستند.

رنگ های بنفش بسیار روشن (ارغوانی روشن - قفایی) بسیار الهام بخش هستند و برای افرادی که تمایلات صوفیانه دارند یا برای دانشجویان ستاره شناسی و نجوم، درخشش مصفایی زا به <<ارا>> (Aura) می دهند. بنفش یاسی رنگ (اقاقیاتی) مظهر عشق ورزیدن به ابنای بشر است. بنفش ارکیده ای مظهر ایده آلی بودن، متعلق به عصر جدید است.

در حال حاضر مقادیر زیادی اماتیس بر روی کره ی زمین در حال تکوین و تشکیل هستند، زیرا کره ی خاکی یا (مادرما - زمین)، نیاز به تعدیل و متعادل کردن خویش دارد. با توجه به زیبایی آن و کمک هایی که به ما می کند و با توجه به اینکه اماتیس، جواهر بسیار گرانی نیست، همه ی ما می توانیم و بهتر است که آن را تهیه کنیم. هموراه به خاطر بسپارید که باید تعادل بین جسم (قرمز) و روح (آبی) برقرار شود تا بتوانیم با مجموعه ی کواکب یکی شویم و با الوهیت لایتناهی وحدت یابیم (قرمز + آبی = بنفش).

چاپ

You have no rights to post comments