ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

سنگ اوپال یا اپال

سنگ اوپال

 سنگ-اوپال

اُپال یا اوپال (Opal)، یا سنگ چشم گربه نام‌های دیگر: (اوپال، عین‌الهَر، عین‌الشمس) گونه‌ای از سنگ‌های بهادار است. یونانی ها معتقدند اوپال‌ باعث‌ دوراندیشی‌ می ‌شود و از امراض‌ جلوگیری‌ می ‌كند؛ و شكسپیر آن‌ را ملكه‌ گوهرها می ‌داند. اما غربی‌ ها اوپال‌ را بدشگون‌ می ‌دانستند چون‌ والتراسكات WALTER SCOTT نویسنده‌ نامدار اسكاتلندی‌ به‌ طور غیرعمد در یكی‌ از داستان‌هایش‌ اوپال‌ را سنگی‌ منفی‌ و بدیمن معرفی‌ كرده؛ درست‌ برعكس‌ شرقی‌ ها كه‌ هرچه‌ صفات‌ و درجات‌ نیكوست‌ برای‌ این سنگ‌ زیبا‌ در نظر دارند.

 رنگهای سنگ اوپال

  • اوپالهای گرانبهاکه پدیده زیبای "اوپالسنس"دارد و رنگهای متعددی رادرطیف نوری پدیدمی آورد و از زوایای مختلف به صورتهای گوناگونی دیده میشود.
  • اوپال به رنگهای زرد و قرمز آتشی که به اوپال آتشین معروف است ولی پدیده اوپالسنس دراین سنگ وجودندارد و معمولا غیرشفاف است و درمقابل فشار بسیار حساس و شکننده است.
  • اوپالهای معمولی که نوع مات وبدون درخشش وبه رنگهای مختلف است.

حفظ ونگهداری

برای حفظ زیبایی اوپال بهتراست آن را در پنبه ای مرطوب نگهداری کرده و یا زیاد درآب قرار دهید و از تماس آن بامواد شیمیایی و حرارت جلوگیری نمایید.  آن‌ را كنار دیگر سنگ‌ها قرار ندهید و نیز مرتب‌ در آب‌ سرد بدون‌ مواد، شست‌وشو دهید تا آب‌ موجود در آن‌ تبخیر نشود و درخشش‌ رنگی‌ خود را از دست‌ ندهد.

خواص وفواید

اوپال انرژی درونی بدن را تقویت می کند و در تقویت دستگاه گوارش به ویژه کمک به هضم غذا موثر است،همچنین به خون سازی کمک کرده و دستگاه گردش خون راتنظیم می نماید و برای درمان سرطان خون نیز مفید است.اوپال نیروی منفی را از بین برده و نگرانی و افسردگی را تسکین می بخشد و از سستی و بی حالی جلوگیری می کند.

برچسب ها: سنگ اوپال

چاپ

You have no rights to post comments