ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

جواهر درمانی (قسمت دوم)

جواهر درمانی (قسمت دوم)

جواهر-درمانی-قسمت-دوم

پایه درمان به کمک رنگها بر این منوال است که برخی از عکس العمل های مولکولی در اعضا با میانجیگری نور انجام می­شوند. نورنیرویی در خارج از وجود مانیست، نور به درون مرکز هر سلول، عصب و بافتی از بدن وارد می­شود. اشعه های نورسفید، رل اساسی را در عملکرد و احساس سلامتی جسم درونی به عهده دارند. اگر نورسفید به صورت موزونی به درون مراکز داخلی(چاکراها) جریان یابد ما درارای سلامتی و توازن خواهیم بود.اگر مسدودیت ها و موانعی در چاکراها موجود باشد انسدادهایی به وجود می­آید و این انسدادها مانع از جریان آزاد انرژی می­شوند و بدن نمی­­تواند خود را درمان کند.

 قانون کیهانی اعداد

درجهان برخی از قوانین در سطوح متعددی تکرار می­گردند. با توجه به این که هر انسانی الگوی کوچکی از جهان هستی است (یک جهان کوچک، در یک جهان بزرگ) که از همان مواد اولیه ساخته شده و تحت تأثیر همان قوانین اداره می­شود؛ لذا درک دوقانون بزرگ کیهانی مهم و ضروری به نظر می­رسد. این دو قانون عبارتند از: ثانون عدد سه (3) و قانون عدد هفت(7).

قانون عدد سه(3)

در هر مقیاسی تمام پدیده­ها نتیجه برخورد و تداخل سه اصل یا جبر(زور) هستند. برپایه تعالیم و آموزش­های گورد جی اف هیچ چیز بدون دخالت اصل یا جبر سوم اتفاق نمی افتد و اعتقاد مذکور که برای وقوع هر پدیده جدید وجود سه جبر(زور) ضروری است، در بسیاری از تعالیم و آموزش­های باستانی و کهن، از جمله تئوری اولیه مسیحیت که بر اساس «سه ئیت» قرار دارد ملاحظه می­شود. آموزش­های هندو در مورد آفرینش جهان نیز بیان کننده این نکته است: از«برهمان» (مطلق) ایشوارا(خلاق) به وجود می­آید و از عمل مشترک «برهما»، «ویشنو»،«شیوا» ( که اینها سه چهره مختلف ایشوارا هستند) کل هستی به وجود آمده است.

اصول و عقاید«شانکگا» در مورد سه «گونا» براساس («راجا»، «تاماس» و «ساتوا»): فلسفه «شانکگا» ترکیب های متفاوتی از اصول سه گانه مذکور که هر یک کیفیت خاص خود را دارا است، پایه آنچه را که در جهان هستی وجود دارد تشکیل می­دهد.

گورد جی اف این سه جبر را نیروهای اکتیو(فاعلی)، پاسیو، (مفعولی) و خنثی کننده نامیده است.

قانون عدد هفت

عدد هفت عدد اصلی مربوط به سیاره زمین است. عدد هفت نشاندهنده تغییر و تبدیل است: عدد چهار مربوط به (ماده)+عدد سه مربوط به (روح) است. مخلوط این دو عدد، هدف نهایی تکامل انسان را برآورده می­کند. قانون«سپتا» مثالی از این امر است.

کتابهای خطی به جا مانده از مبلغین مذهبی مصرباستان،نشان دهنده سیستم آنها در مورد دانش مربوط به رنگ است. آنها از قانون مطابقه بین هفت لایه طبیعت انسانی(چاکراها) و هفت لایه مربوط به رنگ و نور خورشید(هفت رنگ اصلی) استفاده می­کرده اند. در تعلیمات آنها رنگهای قرمز، زرد و آبی به ترتیب با جسم، روح و روح در مطابقه اند؛ این طبقه بندی خوبی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

آنها دارای برخی از سالنهای رنگی در معابد خود بوده­اند که اثرات مربوط به ارتعاشات رنگی را دراین سالنها مطالعه نموده و مورد استفاده قرار می­داده اند. اصول سری مربوط به نور و رنگ را به عوام تعلیم نمی­داده­اند. بلکه به آنها برحسب ظرفیتشان، اطلاعات و دانش لازم داده شده است. صوفیان هندی و چینی نیز، دانش مربوط به رنگ را در اصول محرمانه خویش داشته اند. در زیر ارتباط هفت رنگ اصلی با جسم و روان نشان داده شده­است.

قرمز، نارنجی، زرد (مربوط به جسم) سبز، آبی نیلی، بنفش (مربوط به روح)

جسم اتری ـ جسم ماورائی ـ جسم روحانی

(جسم قابل ارتجاع)

وجود انسان از دو قسمت ساخته شده است:

  1. قسمت فیزیکی و قابل رویت بدن، که دارای وزن است و جسم فیزیکی خوانده می­شود.
  2. قسمت غیرقابل رویت که جسم اتری(جسم قابل ارتجاع) یا قیمت حیاتی بدن(پرانا) است.

در انسان زنده، قسمت غیرقابل رویت(اتری)، کار خود را بر روی بدن فیزیکی انجام می­دهد و زمان مرگ روح او از بدن جدا می­شود. فقط در صورتی می­توانیم قوه درک درونی خود را پرورش دهیم که بپذیریم، حواس پنجگانه ماتا حدود بسیار محدودی به ارتعاشات خارجی پاسخ می­دهند و در خارج از وجود ما جهان وسیعی از زندگی و فعالیت وجود دارد.

مثال: بسیاری از صداها، بوها و ارتعاشات را که حیوانات دریافت می­دارند، ما نمی توانیم دریافت کنیم.

مانند: ارتعاشات قبل از زلزله که توسط بعضی حیوانات دریافت می شود و آنها را متوحش می­سازد و صاحبان آنها یا کسانی که با آنها مانوسند، از روی عکس­العمل آنها به وقوع حادثه قریب الوقوعی پی می برند.

غالب حیوانات از طریق حس بویایی طعمه خود را پیدا می­کنند. حیواناتی مانند سگ، توسط بو کشیدن آشنا را از غیر آشنا تمیز می­دهند و غیره. واقعیت ماده که به ظاهر جامد و محکم به نظر می­رسد با آنچه می­بینیم متفاوت است. ماده از تجمع اتمها ساخته شده است و اتمها از پروتون­ها و الکترون­ها تشکیل یافته اند. پروتون­ها و الکترون­ها به کمک نیروهای الکترومغناطیسی به هم مرتبط شده­اند. بنابراین ماده، از ذرات بسیار ریز با بار الکتریکی مثبت و منفی ساخته شده که این ذرات به صورت آزاد، با نظم و ترتیب خاصی با یکدیگر مرتبطند و ارتباط آنها به کمک عامل کیهانی غیرقابل رویتی به نام اتر انجام می­شود.

اتر ماده کیهانی وبده که در همه جا موجود است و تمام فضا را پر کرده و واسطه ای است که به وسیله آن تمامی نیروهای فیزیکی اتری با زمین و با ما تماس برقرار می­سازند. ارتعاشات اتر متعدد و متنوع است. نور، حرارات، رنگ، الکتریسیته و..... از جمله این ارتعاشات است. اتر واسط مرتبط کننده مهمی بین حسهای فیزیکی و نیروهای کیهانی بالاتر است. جسم اتری حدود 5/1 اینچ (حدود 75/3 سانتی متر) از جسم فیزیکی فاصله دارد و رنگ آن کم رنگ و پریده است. در افراد بیمار درمان طبیعی شامل بازسازی نیروهای تخلیه شده مربوط به جسم اتری است که با به کاربردن ارتعاشات رنگی بر روی مراکز مناسب هر رنگ(چاکراها) درمان انجام می­شود. رنگ، نیروی درمان کننده بزرگ کیهانی است که مستقیماً بر روی سلولهای اتری اثر کرده و موجب پر شدن و تجدید حیات آنها می­شود. وقتی سنگها را به منظور درمان بر روی بدن قرار می­دهیم در درجه اول جسم اتری تحت تأثیر قرار می گیرد و سپس جسم فیزیکی یا جسم قابل رویت تحت تأثیر واقع می شود.

منبع: تعییر سرنوشت و درمان با سنگهای قیمتی و جواهرات، تألیف:دایاساری چکرن، ترجمه: دکتر پروین بیات

برچسب ها: جواهر درمانی

چاپ

You have no rights to post comments