ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

سنگ های رنگین کمان

سنگ های رنگین کمان

سنگ رنگین کمان

این سنگ ها با آدم حرف می زنند

بررسی کارهای برگزیده آجی‌تی‌آ AGTA بیانگر آن است که استفاده از سفایر آبی و تجملی Blue fancy sapphire و انواع تورمالین Turmalin وکارنت garnet و تانزانیت Tanzanitz رواج وطرفداران بسیاری داشته. طراحان و تجار سنگ‌های قیمتی می‌گویند پریدوت سیترینريا،اوپال آتشی Fire Orpal،یولیت lolite،کوارتز دودی مون‌استون moon stone،فیروزه ومرجان نیز طرفداران بسیاری دارند.پاتریک لیونتpatrick lionnet ازطراحان پرآوازه پارسی می گویئ: سنگ‌هاینوین بارنگ‌های نوین بارنگ‌های غیر معمول منبع الهامات کارهای نوین من هستند. من شیفته کار با سنگ‌هایی هستم که تا پیش از این با آنها آشنا نبوده‌ام که از آن جمله می‌توان به تورمالین نارنجی اشاره کرد.

کار با چنین مواردی مخیله مرا به پویایی وامی‌دارد و افکار مرا به سوی خلق اثری نوین سوق می‌دهد که از جمله مواردی دیگر می‌توان لاجورد blue lapi مرواریدهای سبز تاهیتی green tahitian pearls را نام ببرم زیرا این سنگ‌هاباآدم حرف می‌زنند و دنیایی از راز و رمز را به روی مامی‌گشایند. طراحان برزیلی که بدلیل وفور گنج های خدادادی متنوع سنگ‌هی قیمتی در کشور خود، معروف به خلق آثاری بدیع و بی مانند وبه کاربردن الوانی رنگین‌کمانی از سنگ‌ها هستند. ریکاردو‌برون‌فن Richardo bronfen برزیلی از شرکت و انکوکس vancox می‌گوید:آکومارین،سیترین و توچازجزو پرطرفدارترین سنگ‌ها به شمار می‌روند و اودر جدیدترین کلکسیون خود اقدام به ارائه ترکیبی متنوع از سنگهای موجود کرده است. این سنگهای اعلم از کهربای نارنجی و توپاز آبی و یولیت lolite و سیترین و رودلیت rhodolite است.

ادواردو بروتر eduado bruner از سی آربرونر cr bruner می‌گوید: سیترین و آماتیس و توپاز و پریدوت و کوارنزلیمویی را نیز در زمره سنگهای رایج امروزی در نظر گرفتیم و در سایر رنگهای آبی، سبز و یا زرد را اضافه نمودیم. در جموعه ارائه شده 2004 شاهد به کارگیری سایر رنگهای خاکی و کم رنگ، به ویژه آبی، قرمز، نارنجی، کارامل و قهوه‌ایی هستیم و البته با کوارتززیتونی، کاراملی، دودی و لیمویی هم کار می‌کنیم. موارد فوق بخش عمده کارهای ما و پاسخگوی نیاز بازار هستند. بروند برای مد جواهرات 2004 از طبیعت الهام گرفته و کارهایی بسیار رماتنیک و متنوع ارائه نموده است.

موضوع اصلی کلکسیونهای 2004 پیرامون طرحهای گیاهان و جانوران است و از آن جمله به مجموعه دوستان کوچک Little friends اشاره کرده که سنگهای قیمتی رنگی به اشکالی از زنبور و لاک پشت و پروانه و قورباغه و ... تبدیل شده‌اند. شرکت فوق از سبک باروک bariqe پیروی می‌کنید.

تاماراکومولی tamara comolli طراح جواهر آلمانی، نیز به دلیل طیف وسیع کاربرد رنگ در کارهای خود معروف است. این بانوی هنرمند می‌گوید: رنگهای دنیایی پر از راز و رمز و هزاران داستان نگفته با خود به ارمغان می‌آورند و شرایط مورد نظر مرا به کارهایم فراهم می‌سازند. منبع الهام کارهای محبوب من از کلیه چیزهایی نشأت می‌گیرد که در اطراف ما قرار دارند و مهمتر از همه آنکه از لحاظ طیف رنگی بسیار غنی هستند. مثلاً معبدی پر از میوه‌های آبدار و خوشمزه، ژتونهای رنگی بازی پدرم، دستبند سکه‌ای مادرم! رنگ اختصاصی و مورد علاقه به کار رفته در کارهای این هنرمند فیروزه‌ای است که بیانگر نمادی از ری‌ویرای فرانسوی french riviera است. این بانوی هنرمند در این باره می‌گوید: فیروزه‌ای رنگی تازه و هیجان انگیز و اسرار آمیز و یاد آور رنگ آسمان آبی صاف و دریایی آرام است. من شیفته رنگ رنگ سنگهای خارق‌العاده و کم نظیر هستم و برای ذیل بدین هدف همیشه به بانکوک، هنگ کنک، آفریقا سفر می‌کنم تا سنگهای مورد نظر خود را در این کشورها بابم. کامولی در نظر دارد تا در آینده‌ای نزدیک، توجه خود را به ترکیب رنگها در سنگهای قیمتی و الماس معطوف کند از آنجمله، ترکیب سفایر صورتی و آبی روشنی و ست همانگی از الماسهایی به رنگ کاپوچینو با سایر سنگها.

کتی کارمدی cathy carmedy طراح آمریکایی، مجوعه مولن moulin خود را با الهام از رنگهای غنی و مجلل و فیلم پرطرفدار مولن روژ moulin rouge عرضه کرد. وی درباره فیلم مولن روژ می‌گوید: رنگهای به کار رفته در این فیلم آن چنان قوی و زنده بودند که آدمی در آن غوطه‌ور می‌شد و این به خاصیت رنگ باز می‌گردد زیرا رنگ موجب انگیزش احساسات آدمی می‌شود و قدرت مانور در خلق آثار بدیع جواهر ار گسترش می‌دهد. مجموعه مولن تلفیقی از طلا با آکومارین شفاف، مورگانیت morganite و برای طلایی golden beryl با ماندارین درخشان vibratan manderine و گارنت اسپساریت spessatite garnet با طراحهایی اصیل و واقعی است. وی می‌گوید: سنگهای بکار رفته در این مجموعه مثل تراش ذیل ساید روز کات double sided-rose cut از هر دو طرف تراش داده شده‌اند تا زیباتر و براقتر جلوه کنند. البته انعکاس طلای 22 عیار به کار رفته در میان سنگها گرمی و جلای خاصی بخشیده. این بانوی هنرمند که در کالیفرنیا زندگی می‌کند می‌گوید: تغییر زنیه و اهداف کاری خود به سوی کاربرد بیشتر رنگ از سال 2002 منجر به تغییرات حائز اهمیت و مهمی در تجارت وی شده. حیطه کاری من از الماس و پلاتین به طلا و کاربرد بیشتر رنگها تغییر یافت و این بهترین حرکتی بوده که تاکنون در سابقه تجاری خود انجام دادم.

رودنی رانر rodney rayner طراح انگلیسی شهرت عالم گیر خود را مدیون ترکیبات نوینی از رنگهای طلای 18 عیار است. وی در مورد حلقه‌ها و آویزها و گوشواره‌ها ارائه شده‌اش می‌گوید: این اقلام دنیایی از مد و رنگ و زیبایی را برای شما به ارمغن می‌آورند. جدیدترین حلقه ارائه شده از این هنرمند مزین به سنگهای بزرگ است که اطراف آن را سنگهای پاوه رنگ فراگرفه‌اند.

از جمله کارهای بر جسته دیگر این هنرمند می‌توان به کوارتز دودی با ساوریت tsavirit، ماندارین، گارنت سیاه وسفید با الماس، تورمالین صورتی با آماتیس و سیترین با سفایر زرد اشاره کرد. سنگهای مرکزی این حلقه‌ها حدود 30 قیراط وزن دارند که به صورت سفارشی، به شکل کابوچون تراش داده می‌شوند. وی می‌گوید با به کارگیری نوعی از تراش بریولت briolette cutting بر جلا و برق کار می‌افزایم. بر اساس گفته‌های ساندرایپ برانک sandra ripp brunk آلمانی الاصل تراش بریولت متقاضیان فراوان دارد. از آن جمله می‌توان به کارهای کارمندی در پاییز گذشه اشاره کرد. گردنبدهای بریولت جدید در ترکیبات رنگی از الماس قهوه‌ایی و آکومارین، تراشهای خاص رمز موفقیت مجموعه‌های بروند هستند به ویژه کوارتزآلیو olive quarts تراش داده شده به شکل بامبو در مجموعه بامبو.

بروند برای باسل 2004 مجموعه لایتز lights را با توپاز سفید تراش داده شده به شکل شعاعی از نور ارائه داد. برونفن bronfen می‌گوید: طراحانی هم هستند که از تراشهای غیر معمول استفاده نمی‌کنند.

از آن جمله می‌توان ونکوکس VANCOX را نام برد که در کارهایش تراشهای قراردادی و معمول را به تراشهای خاص مثل کانوچون ترجیح می‌دهد. لئودو رومن leo de vroomen که از کابوچونهای باف-تاپ baff-top cabochon در طرحهایش به کار می‌برد، می‌گوید: حقیقتاً از به کاربردن کابوچون لذت می‌برم، زیرا روح تازه‌ای به سنگ می‌بخشد و به رنگ سنگ جلای ویژه‌ای می‌دهد. این شهرت خود را مرهون تلفیق سنگها با میناهایی enameis colours با ساسیه رنگهای غیر معمول است.

کنستانتین وایلد constantin wide عمده فروش و کاتر واقع در اوبرنشتاین oberstein می‌گوید: به محض آن که سنگ مورد نظر برای کار مشخص شده، کاترها cutters و عمده فروشان به طراحان جواهر خاطر نشان می‌کنند که منبع کار را دقیقاً مشخص کرده به ویژه اگر کار متعلق به مارکی معروف باشد. وی یادآور می‌شود که فراوانی و موجود بودن انواع خام سنگهایی همچون بریدوت،تانزانیت، مورگانیت، آکومارین، آماتیس سیترین، رودولیت کارنت، موجب شده تا این کارها با قیمت خوبی به بازار ارائه شوند، وی پیش‌‌بینی می‌کند که طرحهای امسال مملو از این سنگها باشند. طراحان معتقدند که مجموعه عوامل گوناگون بر طراحی جواهرات و هماهنگی سنگهای آنان تأثیر می‌گذارد.

دی‌وروی من de vroomen می‌گوید: من به عنوان یک طراح در کنار مشتریانم می‌نشینم و با در نظر گرفتن چهره و ویژگیهای مشتریانم اعم از حالت چشم و رنگ مو و چهره رنگها، طرح نهایی‌ام بر می‌گزینم. بروتر bruner مد را یکی از عوامل دیگر موثر بر طراحی می‌داند و می‌گوید: بدون شک، رنگهای مد روز بر طرحهای ما تأثیر گذارند زیرا جواهرات اقلامی تجملی هستند که با مد رابطه مستقیم دارند. به هر حال اکثر طراحان در صدد آنند که مدگرا و مدمحور نباشند. کارمندی carmendy می‌گوید: ما همواره در صدد خلق و ابداع کارهای کلاسیکی هستیم که جاودانه باشند زیرا کارهای جاودانه و بلند مدت در هر سطح قیمتی به فروش می‌رسند. بریجبت سالمون brigitte saimon طراح پاریسی ایده کارمندی را تأیید می‌کند زیرا او نیز معتقد به خلق جواهراتی با کیفیت اعلا است که آویختن آنها همیشه موجب افتخار باشد. او می‌گوید: به هنگام ساخت و رائه هر مجموعه‌ای، هدف اصلی من برگزیدن رنگهای استثنایی و نادر است و همین اهداف اصلی مرا در آفرینش طراحهایم یاری می‌دهد.

برچسب ها: سنگ رنگین کمان

چاپ

You have no rights to post comments