ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

 داستانی خواندی

جواهر-سازی-بدون-انگشتان-دست

جواهرسازی بدون انگشتان دست

«آنت گبدی» هنرمندی 48 ساله است که این روزها به‌عنوان یک جواهرساز بسیار مشهور در حال فعالیت است و درآمد و شهرت خوبی هم دارد. این جواهرساز از لحظه‌ی به دنیا آمدنش انگشتی روی دستانش حس نکرده و با همین معلولیت بزرگ‌شده است.

 افرادی که با معلولیت خاص به دنیا می‌آیند، زندگی بسیار سختی را ادامه می‌دهند و تا زمان مرگشان شاید نتوانند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنند، اما در میان این افراد، تعدادی راه خود را پیدا می‌کنند و به موفقیت‌های چشمگیری هم می‌رسند که حتی افراد سالم نیز توانایی کسب آن را ندارند. این زن یک جواهرساز حرفه‌ای در شهر لندن است. آثار و جواهرات او هزاران دلار قیمت دارند. او می‌گوید نمی‌تواند تصور کند که انسان‌های دیگر چطور با انگشتانشان این کارها را انجام می‌دهند. او خودش را یک معلول به‌حساب نمی‌آورد و مدت 21 سال است که به شکل حرفه‌ای مشغول جواهرسازی است. گران‌ترین جواهر ساخت او 40 هزار دلار قیمت دارد.

این جواهرساز انگلیسی اعتقاد دارد باید انسان‌ها همان‌گونه که هستند رفتار کنند و نباید حسرت چیزهای نداشته را بخورند. او می‌گوید من دوست دارم کارهایی را انجام دهم که بسیاری از انسان‌ها در حالت سلامتی انجام می‌دهند و به آن افتخار می‌کنند.

آنت برای ساخت جواهرات به‌هیچ‌عنوان از اعضای مصنوعی استفاده نمی‌کند و دستگاه‌هایی که او دارد در اختیار تمامی جواهرسازان قرار دارد، ولی نحوه‌ی کار او متفاوت است، زیرا باید زمان بیشتری را صرف صیقلی کردن و البته ساخت جواهرات کند. تنها وسیله‌ای که این خانم به‌طور اختصاصی از آن کمک می گیرد یک تسمه‌ی چرمی است که دور مچ می‌بندد تا به او کمک کند که طلاها را راحت‌تر روی دستش نگه دارد. او هم‌اکنون از بسیاری از جواهرفروشی‌ها انگلستان سفارش می‌پذیرد.

یک لقمه نان و جواهر

جواهر-سازی-بدون-انگشتان

در سال 2013، یک گالری در سنگاپور نان‌هایی را به نمایش گذاشت که نقشی از بلور بر روی آن‌ها می‌درخشید. کریستال‌های نقش‌بسته روی این نان‌ها درواقع یک اثر هنری، از هنرمندی به نام «سوکن آنک» است.

او با پرورش قارچ بر روی نان‌های مختلف توانسته آثار هنری خود را خلق کند که به دلیل متمایز و زیبا بودن این آثار، می‌توان آن را «نان عشق» نام نهاد. در این آثار هنری زیبا، هر کیک یا نان به‌گونه‌ای خاص قارچ را پرورانده است. این قارچ‌ها به‌صورت کریستال‌های رنگی درآمده و نان‌های جواهرنشان را به نمایش گذاشته‌اند

این کریستال‌ها مانند جواهری بر روی نان‌ها می‌درخشند.

برچسب ها: طلا, جواهر

چاپ

You have no rights to post comments