ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

بزرگترین الماس سیاه دنیا

بزرگترین الماس سیاه جهان

اسپریت آودگریسو گونو Spirit of de grisogono، استثنایی‌ترین و بزرگ‌ترین الماس سیاه در دنیا برای اولین بار در موزه تاریخ طبیعی Museum of Natural History پاریس paris به معرض دید عموم گذاشته شد.

امروزه رنگ سیاه سمبل و القاء کننده دنیایی از معدنی به شمار می رود و رنگی نمادین محسوب می‌شود. یکی از معروفترین افرادی که به معنای واقعی کلمه شیفته این رنگ است، جواهر ساز معروف سوئیسی،دی گریسوگونو است.

 دی گریسوگونو اولین جواهر سازی بود که کلکسیون‌های خیره کننده و چشمگیری از جواهرات و ساعتهای حاوی الماس سیاه را به دنیا عرضه نمود.

برای اولین بار بزرگترین قطع الماس سیاه به نام اسپریت آودگریسوگونو به وزن 24/312 قیراط Carat را به معرض دید عموم گذاشت. این الماس فوق العاده تابیتان گذشته در موزه ملی تاریخ طبیعی پاریس در بخش نمایشگاه الماس موزه در معرض دید همگان بود. وزن ناخالص این الماس در اصل 578 قیراط بوده که طی چندین دهه گذشته از نواحی مرکزی غربی آفریقا ‌َAfrica‌ استخراج شده و به سوئسswitzerland وارد شده است. سپس این جواهر من حصر به فرد با به کار گیری از فناوری کاتینگCutting، الماس مغول Mugol Diamond Cutting، تراش داده شد.

امروزه رنگ سیاه سمبل و القاءکننده دنیایی از معادنی به شمار می رود و رنگی نمادین محسوب می شود

این روش تاریخی کاتینگ طی قرنهای پیشین در هندوستان India وسط و گسترش یافت و در بسیاری از الماس‌های تاریخی قابل مشاهده است که از آنجمله می‌توان به الماس اورلوف Otrloff در ترسور روسیه Tresor Russe در دی اف Foundation Dimond و الماس‌های جواهرات سلطنتی موجود در کلکسیون‌های ایران اشاره نمود.

به گزارش لابراتوار گوبلین جم Gubelin Gem Lab ، وزن دی اسپریت‌ آو دی گریسوگونو The Spairit of de Gridogono تراش داده شده Falated حدود 24/312 قیراط است که جزو یکی از کمیاب‌ترین انواع خود به شمار می‌رود و بزرگ‌ترین الماس طبیعی سیاه رنگ است که تاکنون توسط لابرتوار جی جی ال GGL laboratory آزمایش شده است.

چاپ

You have no rights to post comments