ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

تیری بائنتلی (جواهرساز)

جواهرساز

 

فقط زمانی می توانید شدت عشق "تیری بائنتلی" به کارش را بفهمید که از مغازه جواهری کوچک او واقع در "لانیو وویل" سوئیس دیدن کنید: یک جواهری بی نظیر و معرکه که جواهراتش در نهایت دقت، کیفیت و احساس ساخته می شوند، بی هیچ اغراقی! در کارهای هنرمندانهُ او دو اصل به شدت چشمگیرند: سادگی و نوآوری.

 او از بهترین مواد اولیه برای طراحی اش استفاده می کند. مشتریان او می دانند که مثلا باینتلی از یک قطعه الماس فقط بخاطر الماس بودنش استفاده نمی کند. این هنرمند خلاق ترجیح می دهد از کوچکترین چیزها با بیشترین و جذاب ترین تاثیرات استفاده کند: کوچک، همیشه زیباست!

طراحی، ساخت عالی و جذابیت در نگاه اول ، دو ویژگی مهم جواهرات دست ساز باینتلی است. هر کسی در نگاه اول به آثار هنری وی متوجه این نکته می شود که کار او چقدر مستلزم زمان ، دقت ، استعداد و نوآوری همراه با کیفیت بالا است .

او در همان روزهایی که فرمول شفاهی ساخت جواهر را از پدرش می آموخت به واقعیتی ساده پی برد: من برای ساخت جواهرات معمولی به وجود نیامده ام.

باینتلی به مشتریان خود توصیه می کند که قبل از آن که به قیمت جواهرات فکر کنند ابتدا باید تحت تاثیر زیبایی و مفاهیم درونی آن قرار گیرند. شکل جواهرات باید به گونه ای باشد که تماشایش مایه ی لذت و دلخوشی شود. در طراحی جواهرات باید این نکته را رعایت کرد که به صاحبش اجازه دهد تا گذشته اش را رویاگونه و خلاق به نمایش بگذارد .

منبع الهام بائنتلی در طراحی جواهراتش کجاست ؟

  • کوهستان های زیبای نزدیک خانه اش ، طبیعت و همکلاسی های دوره ی مهندسی دانشگاه معماری نقش عمده ای را در عقاید و طرحهای او ایفا می کنند.

جذابیت یک "دُرّ" یا قطعه ای از یک مبلمان و یا شکل یک ساختمان راهی است برای برقراری ارتباط و بائنتلی از چنین عواملی به عنوان منابع زیبایی شناسی خود استفاده می کند.

به نظر این طراح، وجود تناسب و هماهنگی در بین جواهراتش، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و استفاده کنندگان از جواهرات او باید از هماهنگی و راحتی جواهراتش مطمئن باشند.

او حالا در جواهری کوچکش و به دور از هیاهوی سازندگان جواهرات بیروح ، امیدوار است که در سالهای آغازین هزاره سوم، روزی ،روزگاری جواهراتش کشف شود و از کارش قدر دانی کنند.

کسی چه می داند، شاید روزی روزگاری جواهرات بائنتلی آنقدر منحصر به فرد شدند که شایستگی نگهداری در یک موزه را پیدا کنند.

برای تکمیل شناسه بائنتلی :

موسیقی مورد علاقه : New Age

مکان دوس داشتنی برای تعطیلات : کوه های آلپ

ورزش مورد علاقه : اسکی

کتابی که در حال حاضر مشغول به مطالعه آن هستید : باغچه لومیر از آمیا مالوف

شخصیت مورد علاقه : دالائی لاما

دوست داشتنی ترین قطعه جواهری که تاکنون طراحی کرده ای: یک انگشتر برلیان های کوچک که کار ساخت آن را در دست دارم.

جواهر مورد علاقه: الماس

گرانبها ترین موجود زندگی شما: دو دخترم

اگر طراح جواهر نبودید دوست داشتید چکاره می شدید؟ یک راننده تاکسی در نیویورک.  

چاپ

You have no rights to post comments