ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

به رنگ ارغوانی

به رنگ ارغوانی

به-رنگ-ارغوانی


ارغوانی روشن

بنفش ترکیبی از قرمز و آبی است که یکی از معنوی­ ترین رنگ­ها به حساب می­آید. بنفش، رنگ هماهنگی بین عقل و احساسات و همچنین بین معنویات و مادیات است. با این حال، در سمبولیسم رنگ­ها بین بنفش و ارغوانی، تفاوت چندانی وجود ندارد.

غذاهای اغوانی و بنفش مانند بادمجان، برای هر گونه التهلب درونی و نیز مشکلات مربوط به پوست سر و ریزش مو، بسیار مفید است. نور بنفش یا ارغوانی می­تواند سیستم دفاعی و تنش عصبی را درمان کند. با این حال، نه نور و نه لباس­های بنفش برای کودکان توصیه نمی­شود؛ زیرا هر دوی این رنگ­ها، موجب رشد زود هنگام و بی موقع می­شوند.

عناصر تشکیل دهنده­ی بنفش و ارغوانی، رنگ­های قرمز و آبی هستند. روی طیف این رنگ­ها، این دو رنگ از یکد­یگر خیلی دورند، بنابراین خصوصیت روانی و احساسی متفاوتی را نشان می­دهند. همین تفاوت است که انواع بنفش و ارغوانی را از قلمروهای فیزیکی به واقعیت­های معنوی می­برد. بودن در محیط بنفش یا ارغوانی، حالت تفکر آرام را تقویتمی­کند. کسانی که این رنگ­ها را دوست دارند، افراد متفکر و تا حدی گوشه­گیر هستند. این دسته از افراد هم در سطح فردی و هم در سطح کلی­تر، احساساتی عمیق دارند؛ مانند عشق به بشریت، حفاظت از محیط زیست و سلامت کره زمین.

 از جنبه منفی، قرار داشتن دائمی در محیطی با رنگ بنفش یا ارغوانی می­تواند اثر افسرده­کننده داشته باشد؛ زیرا انرژی­های آن، به قدری قوی است که ذهن نمی­تواند بار اضافی آن را تحمل کند. اگر کسی به مدت طولانی در محیط بیش از حد ارغوانی رنگ حضور داشته باشد، می­تواند با قرار گرفتن در محیط نارنجی و طلایی رنگ، بهبود یابد.

به گفته­ی متخصصان پنتون این رنگ می­تواند چشم­ها را خیره کند و بارقه­ی خیال را روشن می­کند. آن­ها می­گویند که این رنگ می­تواند خلاقیت و اصالت را که از نیازهای جدی دنیای ماست القا کند.

با هارمونی دلربایی از بنفش و صورتی این رنگ می­تواند الهام­بخش و پراکنده­کننده­ی عشق، سلامتی و اعتماد باشد؛ بنفشی بسیار چشم­نواز که شما را با جذابیت خود اغوا می­کند. منتظر باشید تا ببینید که ارغوانی در سال جدید چگونه همه چیز از پوشاک تا مدل­های مختلف اتومبیل را تحت تأثیر خود قرار می­دهد.

بررسی بسیار نشان داده است که بانوان در انتخاب رنگ لباس­های خود بسیار حساسیت نشان می­دهند. آن­ها اکنون می­توانند مطمئن باشند که رنگی که انتخاب می­کنند به روز است؛ چون پنتون با بررسی­های خود موفق شد تا رنگ سال را انتخاب کند؛ رنگی که خانم­های بسیاری طرفدار آن هستند و بسیاری از مردم آن را رنگی زنانه می­دانند.

متخصصان عقیده دارند که این رنگ طرفداران بسیاری، به ویژه در­میان جوانان خواهد داشت. از ماه­ها قبل کمپانی­های بزرگ مد، لوازم آرایشی، خودروسازی، طراحی داخلی و غیره منتظر اعلام رنگ سال از سوی پنتون بودند تا محصولات خود را براساس آن ارائه کنند.

مد و زیبایی

رنگ-ارغوانی-مد-و-زیبایی

سرخی نهفته در رنگ ارغوانی سبب درخشش پوست می­ شود و موجب تابشی جادویی و نشاط­ بخش می­شود. این ویژگی سبب استفاده از این رنگ در میان هر دو جنس (مذکر و مؤنث)، یعنی بانوان و آقایان می­شود. در سال جدید طراحان لباس از این رنگ بسیار استفاده خواهند کرد و در بسیاری از نمایشگاه­های مد و لباس در سال جدید می­توانید این رنگ را مشاهده کنید.

زمینه ­ی مدرن و انرژی ­دهنده­ی این رنگ سبب می­شود تا پوست زنده ­تر به نظر برسد و افرادی که از آن استفاده می­کنند شاداب و پرانرژی به نظر برسند. با داشتن ته رنگ سرد وگرم می­توان از این رنگ در ترکیبات مختلف استفاده کرد و این مسئله سبب می­شود تا استفاده از این رنگ در افراد با تفاوت رنگ مو، چشم و پوست زیبا به نظر برسد. چند وجهی بودن این رنگ و ترکیب آن با قرمز و بنفش کم رنگ بسیار فریبنده است و سبب می­شود که گزینه­ ی بسیار مناسبی برای رژ­لب و رژگونه باشد. همچنین می­توانید برای درخشیدن بیشتر در محافل، ناخن­هایتان را به رنگ ارغوانی در بیاورید.

دکوراسیون داخلی

رنگ-ارغوانی-طراحی-داخلی

طراحان داخلی می­توانند با استفاده از این رنگ در دیوارها سبب شوند تا اشیا و لوازم داخل منزل خودنمایی کنند. این رنگ در طراحی داخلی بسیار زیبا و وفق­پذیر است و می­تواند ترکیبات بسیار جذابی را با سبز، فیروزه­ای و زرد کم رنگ ایجاد کند. انرژی این رنگ می­تواند سبب شود تا رنگ­های خنثی مثل خاکستری نیز زنده­تر به نظر برسند. ارغوانی سبب می­شود تا رنگ­های دیگر زنده­تر و تابنده­تر به نظر برسند، ولی در عین حال سبب اغراق بیش از حد در رنگ­ها نیز نمی­شود.

چاپ

You have no rights to post comments