ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

رموز برگزاری موفقیت آمیز یک مهمانی کدامند؟

ارتقا تصویر ذهنی و ایجاد رابطه با مشتریان

برگزاری یک مهمانی

رموز برگزاری موفقیت آمیز یک مراسم کدامند؟ چگونه می‌توانید بهترین مشتریانتان را به مهمانی دعوت کنید که پس از آن سالها را به خاطر بیاورند؟ چگونه می‌توان آنها را به خریداری ساعت یا جواهرات ترغیب کرد؟ ما با نظر سنجی و مشورت با متخصصان این فنر، نکاتی را در این خصوص ذکر خواهیم کرد.

برگزاری برخی مراسم در جواهر فروشی روشی مهیج برای خرده فروشان به منظور اینجاد و تقویت رابطه با مشتریان، ارتقا تصویر ذهنی آنها در مورد جواهر فروشی و حتی افزایش سطح فروش می‌شود. فرصتهای زیادی برای برگزاری چنین مراسمی، نظیر سالگرد تأسیس جواهر فروشی، عرضه‌ی مجموعه های جدید و بی‌نظیر و جمع‌آوری کمکهای مشتریان برای سازمانهای خیریه وجود دارند، مراسم چه ساده و مختصر باشند، چه بزرگ و باشکوه، چندین اصل برای این کار وجود داردکه مراحل آن به شرح زیر است.

  1. تعیین موضوع مراسم

تمامی مراسمهای موفق با یک برنامه ریزی، یعنی تصمیم در خصوص نوع مراسم آغاز می‌شوند. قرار است مراسم به منظور جشن گرفتن سالگرد تأسیس یا نمایش مجموعه جوهرات جدید و منحصر به‌فرد برگزار شود؟ آیا قصد دارید یک مهمانی بزرگ ترتیب دهید یا مراسم مختصر عصرانه؟ هر تصمیمی که دارید، باید بر روی این موضوع تأکید خاص داشته باشید: در مورد علت برگزاری این مراسم صارحت داشته باشید و بر اساس آن و هدفتان از برگزاری مراسم، برنامه ریزی کنید.

  1. تاریخ مناسبی را انتخاب کنید

هنگام تعیین تاریخ برگزاری مراسم، اطمینان حاصل کنید که شخص دیگری برای رقابت، در آن روز مهمانان شما را به مراسم خود دعوت نکرده باشد. در ضمن تاریخ آن نباید مقارن با اعاد تعطیلات مذهبی باشد.

  1. اهدافی واقع گرایانه تعیین کنید

ظرف محل برگزاری مراسم (جواهر فروشی) را در نظر داشته باشید و تعداد مدعوین را بر اساس آن تعیین کنید. آیا قصد دارید مشتریان ثابت که ارتباط محکمی با آنها دارید را دعوت کنید یا اینکه می‌خواهید برخی مشتریان جدید را از این طریق به مشتریان دائمی تان مبدل کنید؟ به خاطر داشته باشید، هر قدر مشتریانتان جدیدتر باشند مراسم شما به همان نسبت باید جذاب و به یادمانی‌تر باشد. آیا از خبرنگاران یا صاحبان مجلات نیز دعوت به عمل می‌آورید؟ در این صورت به طور حتم در ابتدا از آنها در خصوص انعکاس مراسم در مجلاتشان سوالاتی بپرسید. از این طریق تأثیر مراسم بیشتر نیز خواهد شد.

  1. بودجه‌تان را تعیین کنید؛شریک مناسبی بیابید

تعیین مبلغ مشخص بودجه می‌تواند نقطه‌‌‌ی آغازی مناسبی برای شما محسوب شود. به منظور برگزاری مراسم به طور قطع از چند برگزارکننده‌ی مراسم و جشن، لیست قیمتهایشان را در خواست کنید وسپس هزینه‌های آنها را با بودجه‌‌‌ی مورد نظرتان مقایسه کنید. این احتمال وجود دارد که در صورت عدم تطابق، شما مجبور به تغییر طرح اولیه یا توقعتان شوید.

یافتن یک خرده فروش با زمینه‌‌ی کاری متفاوت و طرز فکر مشابه، به منظور برگزاری مراسم می‌تواند موجب کاهش هزینه‌ها و درخشش‌هر دو برگزار کننده شود. به طور مثال، در صورتیکه فروشگاه لباسی همانگ با شأن و جایگاه جواهر فروشی شما وجود دارد از نظر آنها در خصوص برگزاری مشترک آگاه شوید. یا اینکه با یک شکلات فروشی صاحب نام در خصوص تمایل آنها به اهدای محصولاتشان در عوض تبلیغ برای نام آنها اطلاعاتی کسب کنید. همچنین شما می‌توانید با یکی از تأمین کنندگان جواهرات در خصوص همکاری برای برگزاری مراسم صحبت کنید، اغلب آنها بودجه کافی برای انجام این کار و یا اهدا محصولاتشان را در اختیار دارند.

  1. هماهنگی مراسم با جایگاه جواهر فروشی شما

همواره این اصل منطقی را در نظر بگیرید که جزئیات مراسم از نوشیدنیها گرفته تا منوی شام یا عصرانه، باید با جایگاه و شأن مهمانان هماهنگی داشته باشد. این مسئله قابل تعمیم به کلیه‌ی موارد مرتبط با مراسم، شامل دکوراسیون، کارتهای دعوت، موزیک و غیره می‌باشد.

  1. فهرستی دقیق و زمان‌بندی تهیه کنید

مراسمها شامل جزئیات متعددی می‌شوند. هر قدر مهمانی بزرگتر و باشکوه‌تر باشد میزان دقت نیز باید افزایش یابد. برنامه خود را از یادداشت روز برگزاری مراسم آغاز کنید. سپس فهرستی ازتمامی کارهایی که می‌بایست در آن روز انجام شود را تهیه کنید. فهرست مذکور به در تشخیص روند مراسم و احتمال نیاز داشتن به کمک دیگران به شما کمک بسیار خواهد کرد. برخی از مواردی که باید در این لیست گنجانده شوند شامل دعوت از مهمانان، هماهنگی با یک برگزار کننده‌ی مراسم، گروه موزیک، اخذ مجوز لازم برای برگزاری مراسم از سازمانهای مربوط،پارکینگ اتومبیل مهمانان، هدایا و غیره می شود.

  1. ارتقا سطح مهمانی

در خصوص نجوه‌ی اطلاع رسانی برای مهمانی تصمیم بگیرید. آیا از طریق پست این کار را انجام خواهید داد یا از طریق مجلات؟ از راه ارسال ایمیل به مشتریان، استفاده از سیستم پیام کوتاه یا تماس تلفنی؟ صرف نظر از نحوه‌ی اطلاع رسانی از کارت دعوتی جذاب و جالب توجه استفاده کنید.

  1. تمامی موارد را به طور مجدد بررسی کنید

یک هفته قبل از مهمانی را، به مرور کردن موارد ذکر شده در فهرست اختصاص دهید. تمامی موارد به خصوص تاریخ برگزاری مراسم را با مسئول برگزاری مهمانی چک کنید. حتی احتمال این وجود دارد که آنها تاریخ را به اشتباه در تقویم خود ثبت کرده باشند. یک برنامه پشتیبانی هم ترتیب دهید و آمادگی داشته باشید که مواردی در آخرین لحظات تغییر کند. آیا می‌خواهید مراسم را درفضای باز برگزار کنید؟ فهرست مدعوین را به صورت شخصی تا چند هفته قبل از برگزاری مراسم چک کنید.

  1. به کارمندانتان آموزشهای لازم را بدهید

کارمدان شما باید از نحوه‌ی برگزاری مراسم و نقش خود در آن آگاهی داشته باشند. وظیفه‌ایی خاص را به هر یک از آنها محول کنید. به طور مثال دو نفر باید برای خوش آمد

گویی جلو درب ورودی حضور داشته باشند و دو شخص دیگر به منظور معرفی و نمایش محصولات، پشت پیشخوان مستقر باشند.

  1. از مراسم لذت ببرید

در صورتی که برنامه‌ریزی شما دقیق و منظم باشد باید صبح زود به جواهر فروشیتان بروید. دوباره فهرست را چک کنید و تمامی مواردی که انجام شده‌اند را از لیست حذف کنید. همه چیز باید یک ساعت قبل از رسیدن مهمانان آماده باشد. بنابر این هنگامی که اولین مهمان وارد شد، شما و کارمندانتان باید حاظر و آماده در موقعیتهای خود قرار گرفته باشید و با لبخند به آنها خوش آمد بگویید.

10 فرمان مذاکرات قدرتمند

شناخت قدرت خود و طرف مقابل، عامل اساسی در کسب موفقیت در مذاکرات تجاری و مالی است. در هر مذاکره، کسی که قدرت بیشتری، چه حقیقی و چه مجازی، دارد، سود بیشتری می‌برد. اما اغلب شما دارای قدرتی بیش از آنچه فکر می‌کنید هستید و طرف مقابلتان قدرتی کمتر از آنچه به نظر می‌رسد دارد. شناخت کامل هر دو مورد برای انجام یک مذاکره‌ی موفق ضروری است. به طور کلی سه نکته‌ی کلیدی در مذاکرات؛ شامل قدرت، آمادگی قبلی و استفاده از زمان مناسب وجود دارد. از این سه عامل می‌شود به صورت جداگانه یا همزمان برای اعمال نفوذ در مذاکرات،10 نوع اعمال قدرت وجود دارد که می‌توانید با آگاهی و استفاده‌‌ی ماهرانه از آنها، چه به صورت فردی و چه گروهی، روی طرف مقابل تأثیر بیشتری بگذارید. هر چه اهمیت موضوع مذاکره بیشتر باشد، حساسیت استفاده از این عامل قدرت برای تقویت خود و موقعیتشان افزایش پیدا می‌کند.

اوین عامل، ایجاد قدرت«بی تفاوتی» است. طرفی که به نظر برسد نسبت به موقیت مذاکرات بی‌تفاوت‌تر است، قدرت بیشتری دارد. این قاعده را به خاطر بسپارید که باید همیشه در مذاکرات، خودتان را کمی بی‌تفاوت و بی‌اعتنا نشان دهید، گویی انجام یا عدم انجام معامله فرق چندانی برایتان ندارد.

دومین عامل، معرفی کالا یا خودتان . به عنوان کالای ارزشمند و در عین حال کمیاب است. هر موقع کالایتان کمیاب باشد، با اشاره به این نکته و این که دیگران آن را به زودی می‌خرند، می‌توانید قدرت نفوذ بیشتری داشته باشید. یکی از روشهای معمول فروش، این است که بگویید برای کالا یا خدماتتان آن قدر تقاضا بالا بوده که فقط تعداد کمی از آن باقی مانده است. گاهی مردم واقعاً متوجه نیستند تا چه حد به یک کالا نیاز دارند مگر این که به آنها بگویید اگر آن را نخرند، ممکن است دیگر موفق به خرید آن نشوند.

سوین عامل، «مقام» است. اگر عنوان مهمی دارید، یا به نظر می‌رسد که تصمیم گیرنده‌ّ‌‌ی نهایی شما هستید، خود این تصور به تنهایی روی طرف مقابل تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود معامله‌ی بهتری انجام بدهید. رابرت رینگر، مولف کتاب «برنده شدن با تهدید» می‌نویسد که روزی در جلسه‌ای برای مذاکره‌ی خرید یک ملک، دو نفر حقوقدان را با خود به جلسه بردم و حضور این دو نفر قدرتمند در جلسه باعث شد که معامله‌‌ی خیلی بهتری انجام دهم. در مذاکرات، ظاهر قدرتمند می‌تواند بسیار موثر باشد. لباسی عالی با رنگهای سنگین و موقر انتخاب کنید. درست ماننده رئیس یک سازمان بزرگ. اگر ظاهر شما مانند یک میلیونر باشد، طرف دیگر، اغلب به شدت تحت تأثیر اقتدارتان قرار می‌گیرد و امتیازاتی به شما می‌دهد یا به تقاضاهایتان توجه بیشتری می‌کند.

چهارمین عامل، اعمال قدرت « شهامت» است و نشانه‌ی آن آمادگی برای پذیرش خطر و بیان قاطعانه و صریح خواسته‌ی خود و پافشاری روی موضعتان است.

پنجمین عامل، ایجاد قدرت داشتن «تعهد» است. خودتان را متعهد کنید که مذاکرات را حتماً با موفقیت به پایان برسانید و مصصم به بر طرف کردن موانع باشید، هاله‌ای از قدرت شما را احاطه خواهد کرد که اغلب باعث همکاری دیگران با شما می‌شود.

ششمین عامل، «تخصص» است. کسی که در جلسه‌ی مذاکره، اطلاعات بسیار دقیقی راجبع به موضوع بحث و دانش تخصصی بالایی داشته باشد، نسبت به دیگران قدرت بیشتری دارد. هرچه تحقیقات و آمادگی قبلی شما بیشتر باشد، نفوذ شما هم بیشتر خواهد بود.

هفتمین عامل، «دانستن نیاز» طرف مقابل است. این قدرت موقعی به دست می‌آید که بتوانید قبل از شروع مذاکره، اطلاعات جامعی درباره‌ی طرف مقابلتان جمع‌آوری کنید. هر چند اطلاعات جامعی درباره ی طرف مقابلتان جمع‌آوری کنید. هر چه اطلاعات شما در مورد موقعیت و نیاز او، دقیق‌تر باشد، قدرت بیشتری خواهید داشت. ویکتور کیام، صاحب مجتمع رسینگتن می‌خواست شرکت کوچکی را بخرد. صاحب آن شرکت تقاضای دو میلیون دلار کرده بود و ادعا داشت که شرکت در وضعیت بسیار خوبی است اما کیام موفق شد بانک کارگزار آن شرکت را پیدا کند و از طریق روابط متوجه شد که شرکت در پرداختهایش به بانک با مشکل روبه روست و صاحب آن می‌خواهد هرچه زودتر آن را به فروش برساند. با داشتن این اطلاعات، وی توانست آن شرکت را به قیمت بسیار کمتری (5/1 میلیون دلار) بخرد. اطلاعات دقیق در مورد نیاز طرف مقابل، مزیت بزرگی برای او بود.

هشتمین عامل، «همدلی » است. انسانها معمولاً در گفتار و کارهایشان احساساتی هستند. اگر کسی احساس کند که طرف مذاکره با او احساس همدلی دارد، به احتمال زیاد انعطاف پذیری لازم را بشان می‌دهد، یک مذاکره کننده‌ی خشن وخشک از طرف مقابل تایید نمی شود. مطالعاتی که روی افراد موفق صورت گرفته، نشان می‌دهد که مذاکرات گران موفق، افرادی، مهربان، فروتن، دوست‌داشتنی و متمرکز روی پیدا کردن راه حل هستند. آنها از همان شروع مذاکرات اعلام می‌کنند که قصدشان رسیدن به توافقی است که مورد رضای هر دو طرف باشد.

نهمین عامل ایجاد قدرت«پاداش و تنبیه» است. وقتی طرف مذاکره احساس کند که شما می‌توانید به نحوی به او سود یا زیان برسانید، معمولاً همکاری بیشتری نشان می‌دهید.

دهمین و آخرین عامل قدرت« سرمایه گذاری » وقت، پول یا هر دوی آنهاست. اگر به طرف مذاکره نشان دهید که مقدار زیادی از وقت و سرمایه‌تان را روی موضوع مورد نظر صرف کرده‌اید، در گفت و گو صاحب قدرت می‌شوید. برای مثال، شما می‌توانید به طرف مقابل که قصد خرید از وی را دارید، بگویید تا کنون ده‌ها مورد مشابه را دیده‌اید و این تنها موردی است که بطور جدی نظر شما را جلب کرده است. به طور کلی در هر مذاکره‌ای دو راه پیش روی شماست. یا می‌توانید طرف مقابل را تحت نفوذ خود قرار دهید، یا تحت نفوذ او قرار بگیرید. هرچه تعداد بیشتری از این عوامل قدرت را به نفع خود به کار گیرید، در مذاکره تأثیر گذارتر و موفق‌تر خواهید بود.

 

چاپ

You have no rights to post comments