ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

19 راز مهم موفقیت پولدارترین مرد

19 Secret Of Success of the Richest man

19 راز موفقیعت بیل گیتس

معجزه نکردم

بیل گیتس وقتی فقط 20 سال داشت مدیر ماکروسافت شد. او در سی سالگی عنوان جوانترین میلیادر دنیا را به خود اختصاص داد و برای تکمیل رکوردهایش در 39 سالگی عنوان پولدارترین مرد روی کره‌ی زمین به او اختصاص یافت. بیل گیتس روزی مثل همه ما فقط یک انسان معمولی بود اما از استعدادی که داشت بهترین استفاده را برد وبا تلاش و سخت کوشی مایکروسافت را تأسیس کرد و حالا به تمام چیزهایی که در واقع لیاقت آنها را داشته مثل ثروت، قدرت، اعتبار و احترام رسیده است. اما حتی ثروتمندترین مرد دنیا هم برای رسیدن به این مرحله روزهای سختی را در زندگی گذرانده است؛ فکر می‌کنید او هرگز برای حفظ و توسعه شغل خود نجنگیده؟ تصور می‌کینید مادرزادی خوش‌شانس بوده و تمامی این استعدادها را در وجودش داشته است؟ البته که نه! بیل گیتس از سختی‌ها و تجارب زندگی درس گرفته و قادر به مقابله با آنها بوده است. همواره به خاطر داشته باشید که خواستن توانستن است و اگر او توانسته به چنین جایگاهی دست‌یابد پس شما هم می‌توانید. بیل گیتس اصول زیر را به عنوان رمز موفقیت خود معرفی کرده است.

       1. زندگی خود را همانگونه که هست، بپذیرید

شما باید قبول کنید که زندگی پستی و بلندی دارد و شرایط همیشه عادلانه نیست. هیچ‌کس مادرزادی کامل و خوش‌شانس نمی‌باشد ابتدا باید زندگیتان را بپذیرید و سپس آن را تغییر دهید. این که زندگی شما در آینده چگونه خواهد بود به طور کامل به شما بستگی دارد. شما باید بتوانید زندگی شخصی خود را مدیریت کنید و کنترل آن را در دست بگیرید.

       2. به دنبال موفقیت باشید

برای این دنیا مهم نیست شما چه کسی هستید. شما باید خودتان به‌دنبال موفقیت بروید و سپس یک جای ثابت و محکم در زندگی پیدا کنید. موفقیت، بالاترین مرتبه در زندگی است. می‌تواند رفتار وعادات وحتی اعتبار شمارا تغییر دهد اما ابتدا باید باورکنید که شما هم می‌توانید موفق شوید.

       3. نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود

موفقیت خود به خود به دست نمی‌آید. اگر به دنباله موفقیت هستید باید برای آن تلاش کنید و تاوانش را بپردازید این اساسی‌ترین اصل در زندگی شما است. شما هرگز بدون تلاش و سخت کوشی نمی‌توانید مدیر عامل یک شرکت شوید و اگر سخت کار نکنید هرگز نمی‌توانید در آمد ماهیانه بالایی داشته باشید. یادتان باشد هیچ چیز در زندگی راحت بدست نمی‌آید. نمی‌نوانید یک شبه ره صد ساله را طی کنید و بدون بلاش به چیزی که می‌خواهید دست یابید. فکر نکنید بالاخره یک روز درهای خوش‌شانسی آسمان برای شما باز خواهند شد. اگر سعی و تلاش نکرده باشید، موفقیت از آن شما نخواهد بود.

       4. رفتار خود را تغییر دهید

اگر فکر می‌کنید معلم یا استاد دانشگاهتان خیلی سخت‌گیر است به رییس خود پس از سرکار رفتن فکر کنید! مطمئن باشید او به مراتب سختگیرتر از معلم و استادتان خواهد بود. بنابراین انتقاد کردن از دیگران را تمام کنید و رفتار و نوع بینش خود را نسبت به اطرافیان تغییر دهید.

       5. هرچیزی اهمیت خاص خود را دارد

مهم نیست تجارت شما کوچک یا بزرگ است، مهم این است که می‌تواند برای شما پول ساز باشد. تجارت‌های کوچک می‌توانند به تجارت های بزرگ تبدیل شوند. بنابراین اگر هر روز گام کوچکی بردارید، روزی دستاورد بزرگی خواهید داشت. همیشه یادتان باشد دستاودهای بزرگ با گام ‌های کوچک شروع شده‌اند.

       6. از اشتباهات خود تجربه کسب کنید

این مهم‌ترین اصلی است که بیل گیتس به آن اشاره می‌کند. از اشتباهات خود درس بگیرید. هیچ انسانی در دنیا کامل نیست و همه اشتباه می‌کنند، اما مهم‌ترین اصل این است که از اشتباهات خود درس بگیریر و آنها را تکرار نکنید. شما با این کار به خودتان ثابت می‌کنید که لیاقت رسیدن به درجات بالای موفقیت را دارید.

       7. به خودتان متکی باشید

شما در این دنیا باید بیشتر کارها را خودتان انجام دهید. به دیگران تکیه و روی آن‌ها حساب نکنید. چنانچه به دیگران تکیه کنید رمز و راز کار را یاد نخواهید گرفت. هرچه بیشتر به آنها متکی باشید، بیشتر به آنها وابسته می‌شوید و اختیار امور از دستانتان خارج می‌شود. فراموش نکنید که موفقیت شخص شما است، نه موفقیت دیگران!

       8. شانس فقط یک بار در خانه شما را می‌زند

بسیاری از فرصت‌ها فقط یک بار در زندگی اتفاق می‌افتند بنابراین باید از این شانس و موقعیت بهترین استفاده را کنید و قدرش را بدانید. اما نگران نباشید در اکثر مواقع چناچه فرصتی را از دست دهید می‌توانید آن را دوباره خلق کنید.

       9. وقت شما ارزشمند است

مافقط 24 ساعت در شبانه روز و 365 روز در سال داریم. پس در واقع زمان زیادی در اختیار نداریم. زندگی کوتاه است. شما باید یادبگیرید که وقت و زمان شما ارزشمند است. از زمانتان برای رسیدن به موفقیت و کسب تجربه استفاده کنید. همیشه یادتان باشد که کار امروز را به فردا نیندازید!

       10. آنچه که ضرورت دارد را انجام دهید

آنجه در تلویزیون تماشا می‌کنید دنیای واقعی نیست. زندگی،فیلم و رویا نیست، شما باید درون جامعه باشید و با تلاش زندگیتان را بسازید.

       11. با اطرافیان مهربان باشید

این قانون طلایی زندگی را فراموش نکنید. که اگر با اطرافیانتان مهربان باشید آنها هم با مهربانی با شما رفتار خواهند کرد. بنابراین اگر دوست دارید پولدار شوید، اول اطرافیان را پولدار کنید! این قانون طلایی زندگی تغییر نخواهد کرد و شما هم اگر می‌خواهید موفق شوید باید آن را دنبال کنید.

       12. هدف و بصیرت داشته باشید

یکی از مهم‌ترین اصول برای هر موفقیت، داشتن هدف مشخص و بینش کافی است. تمام انسان‌های موفق بینش دقیقی از توقعات خود داشته‌اند. آنها توانایی تجسم خواسته‌هایشان را داشته‌اند، حتی پیش از اینکه به آنها دست یابند. بیل گیتس به خوبی آینده کامپیوترها را در نرم افزار دید و مطمئن بود که در آینده آنها بیش از سخت‌افزار به نرم افزار وابسته خواهند بود بنابر این هدف شما چیست؟

       13. به هدف و شغلتان علاقه داشته باشید

سعی کنید همیشه به‌دنبال کاری بروید که به آن علاقه دارید، این یکی از مهم‌ترین اصول است. تا زمانی که شما دانش کافی و علاقه لازم را به کارتان نداشته باشید هرگز به موفقیت نخواهید رسید چرا که با کوچکترین شکست، نا امید و دل‌زده خواهید شد.

       14. تمام جوانب کار را در نظر بگیرید

یکی از رازهای موفقیت ماکروسافت قابلیت مدیریت پروژه‌های متعدد به طور هم زمان است. بیل گیتس، یکی از نمونه‌های بارز یک انسان است که دارای قابلیت عمل کردن به چند وظیفه می‌باشد. او می‌تواند در یک زمان مشخص چندین کار را با هم انجام دهد و چندین پروژه را برنامه ریزی کند.

       15. با اشخاص باهوش کار کنید

اگر قصد تأسیس یک شرکت را دارید یادتان باشد مهم‌ترین اصل، استخدام افراد باهوش و با اراده است. هر اندازه انسان لایق و دانشجوهای باهوش را استخدام کنید، سرعت و کیفیت کار شما بالاتر می‌رود و نتیجه بهتری در مدت زمان کمتری خواهید گرفت به‌علاوه هوش آنها به شما هم کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری اتخاذ کنید.

       16. از دیگران انتظار قدردانی نداشته باشید

بیل گیتس یکی از افرادی است که ارزش دوست‌های زیاد را به خوبی می‌داند، اما او هیچ‌گاه از کسی انتظار قدردانی و تشکر نداشته، او کارهای بزرگی در خود انجام داده، اما هرگز منتظر قدرانی اطرافیانش نبوده است. شاید امروزه بیشتر کابرهای کامپیوتر از او برای زحماتی که در پیشرفت تکنولوژی کشیده است قدردانی کنند، اما بسیاری از اطرافیانش در ابتدای کار حتی او را تشویق هم نکردند.

       17. هرگز چشم از هدف بر ندارید

حتی زمانی که به موفقیت رسیدید، احساس نکنید که ماموریتتان تمام شده است. بیل گیتس نزدیک به دو دهه است که در بالاترین مرتبه شغلی خود قرار دارد اما زمانی که در سن 40 سالگی پولدارترین مرد دنیا لقب گرفت، باز هم از سعی و تلاش خود دست نکشید. او می‌گوید همیشه این ترس را دارد که روزی بداند می‌توانسته به موفقیت بزرگتری دست‌یابد، اما کوتاهی کرده است!

       18. ایده خود را عملی کنید

به گفته گیتس، در طول زندگی همیشه هزاران ایده خوب به سراغ انسان‌ها می‌آید و حتی فرصت‌های خوبی برای تحقق بخشیدن به ایده‌هایشان در ختیار آنها قرار می‌گیرد. اما یکی از بزرگترین مشکلات انسان‌ها که ایده‌های خود را باور ندارند و از عمل کردن به آنها می‌ترسند. اغلب، ترس از شکست و ناامیدی، انسان را از تحقق آرزوهایش دور می‌کند. شما باید بدانید اگر هدفتان مشخص است و دور از ذهن نیست با یک برنامه ریزی درست می‌تواند به آن دست یابید. اما یادتان باشد از شکست نترسید. چنانچه همه جوانب را در نظر گرفته‌اید و می‌دانید موفقیت حتمی است با یک یا دوبار شکست خوردن ناامید نشوید و روش‌های دیگری را امتحان کنید.

       19. رهبر و مدیر خوبی باشید

در صورتیکه برای رسیدن به هدف خود یک تیم تشکیل داده‌اید، یادتان باشد نوع مدیریت شما مهمترین نکته برای رسیدن به موفقیت است. این وظیفه‌ی شماست که آنها را امیدوار نگه‌دارید و انگیزه لازم برای رسیدن به هدف را در آنها ایجاد کنید. بیل گیتس همیشه دستاوردهای خود را با کارمندانش تقسیم می‌کند و به آنها براساس تلاشی که داشته‌اند، پاداش، ارتقای شغل و افزایش حقوقی می‌دهد.

چاپ

You have no rights to post comments