ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

با ارزش های طلایی

با ارزش ترین های طلایی

گران قیمت ترین سکه جهان

  • گران قیمت‌ترین سکه جهان 1815000 دلار ارزش دارد.

تنها دلار نقره باقیمانده از 15 دلار نقره مربوط به سال 1804، در حراجی در نیویورک به قیمت 1815000 به فروش رسید. این سکه دلار منحصر به فرد متعلق به بانکدار معروفی به

نام الیانرزبرگ بود. لوئیس الیانزبرگ تنها فردی است که صاحب مجموعه کاملی از تمامی سکه‌های ایالات متحده بوده است.

گران ترین تلفن همراه

  • گران‌ترین تلفن همراه

گران‌ترین گوشی موبایل جهان 63 هزار پوند قیمت دارد. این گوشی جواهر نشان توسط جواهر سازان انگلیسی طراحی و ساخته شده و با سنگ‌های قیمتی از جمله الماس، برلیان و ... تزئین شده است. همچنین، طراحان این گوشی نام صاحبان گوشی، را بر روی آن با الماس می‌نویسند.

گران قیمت ترین تخم مرغ جهان

  • گران‌قیمت‌ترین تخم مرغ

فابرژه، شرکت سازنده جواهر آلات روسی، طی سال‌های 1885 تا 1917 حدود 56 عدد تخم مرغ سلطنتی تولید نموده است. با ارزش‌ترین تخم مرغ که تا کنون توسط فبرژه تولید شده با بیش از 3000 قطعه الماس تزئین شده است. این تخم مرغ در نوامبر 1994 در حراج کریستی شهر ژنو سوئیس به قیمت 5.587.308 دلار به فروش رسید.

کوچکترین قرآن کامل

  • کوچک‌ترین قرآن کامل روی قطعه‌ای از بلور

کوچک‌ترین قرآن کامل دنیا که قطعه‌ای بلور است در هفتمین نمایشگاه قرآن تهران به نمایش در آمد. این قرآن که در اندازه 2×2 سانتی‌متر ساخته شده است در قالب یک گردنبند زینتی قرار دارد، که دور تا دور آن را غلاف طلا و الماس خالص احاطه کرده است. این قرآن که فقط به وسیله چشمان مسلح قابل خواندن است با خط «عثمان نظیف آقا» خوشنویس اهل ترکیه در 50 سال قبل نوشته و در سال گذشته به وسیله یک شرکت ایتالیایی و با استفاده از اشعه لیزر روی قطعه‌ای بلور حک شده است. دکتر «محمد حبش» شرکت کننده سوریه‌ای که در غرفه این کشور قرآن بلورین را به نمایش عمومی گذاشت گفت: «این قرآن به سفارش من و به عنوان یک گردنبند تزئینی ساخته شده و بسیار گران تهیه شده است اما ما تصمیم داریم این قرآن را مواد ارزان‌تر تهیه کنیم تا عموم مردم بتوانند آن را تهیه کنند.»

گران قیمت ترین کیف آرایش

  • گران‌قیمت‌ترین کیف آرایش زنانه

در ماه نوامبر سال 1993، یک کیف آرایش زنانه با مارک کارتیه در حراج کریستی نیویورک به قیمت 189.000 دلار به فروش رفت. روی این کیف آرایش زنانه از قطعات فولادی مربوط به مصر باستان کار شده است.

گران قیمت ترین پیانو

  • گران‌قیمت‌ترین پیانو

بالاترین قیمتی که تا کنون برای خرید یک پیانو پرداخت شده است، رقمی معادل 2/1 میلیون دلار است که این مبلغ برای خرید پیانو اشتین وی صرف شد. این پیانو، سه سال پیش در حراج کریستی لندن، توسط مؤسسه هنری استرلینگ و فرانسیس کلارک خریداری شد.

گران قیمت ترین باربی جهان

 

  • گران‌بهاترین عروسک باربی با 160 قطعه الماس

شرکت تولیدی اسباب بازی «متل» در مراسم چهلمین سالگرد تأسیس این شرکت، یک باربی سفارشی را به معرض نمایش گذاشت که 82870 دلار ارزش داشت. از این باربی که با مشارکت و همکاری شرکت معروف «دوبیرز» ساخته شده است برای اولین بار در جواهری دیوید موریس لندن پرده برداری شد. این باربی دارای 160 قطعه الماس است که وزن تقریبی الماس‌های کار شده در آن حدود 20 قیراط برآورده شده که روی طلای سفید 18 عیار کار گذاشته شده است. نوار الماس نشانی که با آن لباس باربی را تزئین نموده‌اند، توسط یک گروه متخصص زینت آلات بر روی لباس باربی نصب شده است. لازم به ذکر است که در قسمت میانی این گره تزئینی حرف B کار شده است. همچنین این تزئین را می‌توان از باربی جدا نموده و به عنوان سنجاق سینه از آن استفاده نمود. سر آذین، گوشواره‌های آویز و نوار تزئینی روی لباس باربی که همه از الماس ساخته شده‌اند روی طلای سفید 18 عیار کار گذاشته شده که با لباس ابریشمی کبود رنگ باربی هماهنگی کاملی دارد.

گران قیمت ترین ماشین جهان

  • ماشینی از جنس جواهر

گران‌بهاترین مدل ماشین پراولر ساخته شده از جواهر حدود 210.000 دلار ارزش دارد. این مدل ماشین از بزرگ‌ترین سنگ آماتیست دنیا تراشیده شده است. این آماتیست که نتراشیده آن از بولیوی آورده شده در ابتدای کار و قبل از تراش وزنی معادل 15.000 قیراط داشت که پس از اتمام تراش به 9600 قیراط رسید. برای ساخت سایر اجزاء این مدل ماشین پراولر از یک پوند طلای سفید و 18 قیراط الماس سفید و زرد قناری استفاده شده است. شیشه جلوی این ماشین از سنگ کریستال تراشیده شده است. این مدل پراولر جواهر توسط شرکت آمریکائی اینترنشنال کاترز دایموند، به سفارش شرکت پلیموت کرایسلر ساخته شده است. شرکت مزبور این ماشین مدل را برای مراسم افتتاح و عرضه آخرین رداستار 1997 سفارش داده است.

چاپ

You have no rights to post comments