ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

تولید و اشتغال

آمریکا و طلا

طلا و کار در آمریکا

110 هزار نفر شاغل با 4/2 بیلیون دلار درآمد

روند رشد تولید:

در گذشته حدود 75 درصد از طلای مورد نیاز ایالات متحده آمریکا توسط کشورهای دیگر تأمین و به این کشور وارد می­­شد. اما از سال 1980 به بعد، تولید طلای سالانه­ ی این کشور به­ تدریج از یک میلیون به 11 میلیون انس افزایش یافت. آمریکایی­ ها این رشد تولید فرایند طلا را مدیون پیشرفت­های مهمی در زمینه­ های متعددی همچون کشف، بهره­برداری، استخراج و تکنولوژی­های مربوطه هستند. امروزه، ایالات متحده در زمره­ ی دومین تولید کننده­ ی طلا در سطح جهانی، علاوه­ بر تأمین بازار داخلی 36% تولید مازاد خود ار صادر می­نماید. چنین روند در سال گذشته منجر به 5/1 میلیون دلار تراز بازرگانی مثبت ملی شد.

 اشتغال مستقیم و دستمزد:

در حال حاضر، صنعت استخراج طلا، تقریبا 26 هزار نفر را در ایالت­های غربی و جنوبی آمریکا مشغول به­ کار نموده است. حد متوسط پرداخت حقوق سالانه­ ی افراد مبلغی در حدود 36 الی 40 هزار دار است. جالب است بدانید که این رقم 40 درصد بیشتر از کل حقوق­های پرداختی در این کشور است.

مزایای اقتصادی:

این صنعت علاوه بر فراهم آوردن اشتغال مستقیم، منجر به ایجاد مجموعه­ ای از فرصت­های شغلی جانبی نیز شده است، که از آن جمله می­توان به خدمات و عملیات پشتیبانی استخراج طلا اشاره کرد. در کل، مجموع این فرصت­های شغلی مستقیم و غیر مستقیم در رابطه با صنعت استخراج طلا، حدود 110 هزار نفر را در 10 ایالت تولیدکننده­ ی طلا در آمریکا مشغول به­ کار نموده که مجموع درآمد سالانه این افراد متجاوز از 4/2 بیلیون دلار است.

اقتصاد:

طلا در شکوفایی سریع صنایع گوناگون کشورها نقش اساسی دارد، زیرا این شکوفایی و بهبود در زمینه­ ی توسعه­ ی فناوری­های مختلف نقش مهمی را در زمینه­ ی سلامت اقتصاد جوامع به عهده دارد. ما شاهد استفاده­ ی روزافزون قطعات الکتریکی هستیم که دارای پوششی از طلا هستند و به وفور در کامپیوترها، لوازم ارتباط جمعی و صنایع خانگی مورد استفاده قرار می­گیرند. ماهواره­ های فضایی و ارتباطی باید حتما مجهز به محافظ­ه ایی از روکش طلا و چترهای بازتابنده باشند، تا آنگاه که در فضا و مدارها معلق هستند از خطراتی مثل حرارات و یا بازخوردها و تشعشعات الکتریکی محفوظ و درامان باشند. اخیرا شاهد بهره­ گیری از تکنولوژی لیزری مدرن در انواع و اقسام ابزارآلات صنعتی و پزشکی هستیم. در این تکنولوژی از یک لایه پوشش داخلی طلا استفاده شده تا انرژی قدرتمند نوری خود را متمرکز کند. صنعت اتومبیل­ سازی نیز براساس «حسگر»هایی است که دارای پوشش طلا بوده و سیستم کیسه بادی محافظ سرنشین اتومبیل را فعال می­کنند.

لازم به ذکر است که در تجهیزات مدرن پزشکی نیز از این حسگرها استفاده می­کنند، که از آن جمله می­توان دستگاه­های مخصوص آزمایشات قلبی و بهبود بیماری­ هایی همچون سرطان و امراض ویروسی و میکروبی و حساسیت­ ها را نام برد.

برچسب ها: طلا

چاپ

You have no rights to post comments