ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور*
به یادآوری

ساخت حساب کاربری

پر کردن کلیه قسمت های (*) الزامی می باشد
نام *
نام کاربری *
رمز عبور*
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
کد امنیتی *
Reload Captcha

روش های تمیز کردن نقره

نحوه نگهداری و تمیز کرده نقره

تمیز کردن نقره

نقره یک فلز همه کاره با درخشش نرم است که جواهرات را برای شما زیبا می سازد. متاسفانه نقره نیز در مقایسه با بسیاری از فلزات بسیار شکننده است، و می تواند به سرعت لکه ها یا خش ها را به خود بگیرد. به همین علت تمیز کردن نقره با حساسیت خاص خود رو به رو هست. اما با این حال نیازی نیست شما تخصص حرفه ای ابزار گران قیمت برای این کار داشته باشید برای تمیز کردن نقره ای خود یکی از مراحل زیر را دنبال کنید.
  • ریختن 2 فنجان آب داغ در کاسه

در این روش شما باید 2 فنجان آب داغ را درون کاسه ای به غیر از استیل بریزد به همان اندازه که فقط سطح نقره شما را بپوشاند مدت زمان ماندن نقره در آب نیز به میزان شدت لکه های موجود بر روی نقره شما بستگی دارد. نقره های خود را تک تک وارد آب کنید و از ریختن آنها روی هم خوداری کنید. این روش به عنوان یک پاک کننده ملایم می باشد. برای تمیز کردن چندین جواهر کاسه خود را بزرگ تر و حجم آبتان را بیشتر کنید و نقرها را در کنار قرار دهید نه روی هم.

  • اضافه کردن جوش شیرین و فویل آلومنیوم

یک لیتر آب، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک تکه ورق آلومینیوم را مخلوط کرده و بجوشانید. نقره را به مدت ۱۰ ثانیه و یا بیشتر در این مواد قرار داده و پس از این مدت آن را خارج کنید.

  • آمونیاک

برای جلا دادن به جواهرات نقره، قراردادن آنها به مدت ۱۰ دقیقه درون محلولی از یک فنجان آب گرم و یک دوم فنجان آمونیاک بگذارید. سپس آنها را خارج کرده، تمیز و خشک نمائید.

  • نحوه نگهداری نقره

روش های دیگری برای تمیز کردن نقره وجود دارد اما نمی توان ریسک کرد و ما در اینجا تنها روش اول که بی خطر ترین روش می باشد را به شما توصیه می کنیم.

برای اینکه نقره های خود عمر بیشتری نماید از قرار دادن بر روی سینک ظرفشویی و در هنگام غذا خوردن با مواد غذایی مانند تخم مرغ، پیاز و سبزیجات و.. تماس نداشته باشند تا نقره های شما عمر بیشتری کنند.

برچسب ها: نقره, تمیز کردن نقره

چاپ

You have no rights to post comments